Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem

Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem

Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem
Źródło zdjęć: © © Enrique Pacheco (kadr z filmu)
Krzysztof Basel
07.05.2015 20:33, aktualizacja: 26.07.2022 19:37

„Reflections from Uyuni" to tytuł pięknego filmu poklatkowego wykonanego przez Enrique Pacheco w południowo-zachodniej Boliwii. To miejsce, gdzie w pozostałości po wyschniętym słonym jeziorze w niezwykły sposób odbija się niebo, a kadry zapierają dech.

Materiał powstał w niesamowoitym miejscu: Salar de Uyuni. To solnisko, czyli pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej Boliwii, na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Jest położone na wysokości 3653 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię 10 582 km². To największe solnisko na świecie, a zarazem jeden z najbardziej płaskich obszarów na świecie (różnica wzniesień wynosi niecałe 41 cm).

Na kadrach filmu Enrique Pacheco widać skorupę, pod którą znajdują się pokłady bogatej w lit solanki. To co jednak najbardziej przyciąga wzrok to niezwykłe odbicia, które sprawiają, że zarejestrowany świat wydaje się nierealny, wręcz bajkowy.

Zdjęcia do tego filmu poklatkowego zostały wykonane bezlusterkowcami Sony A7 i Sony A7s z obiektywami Zeiss FE 16-35mm f/4 oraz A 70-200m f/2.8.

Gdybyście byli chętnie to autor udostępnił kilka tapet na pulpit z kadrami ze swojego filmu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)