Feiyu Tech Vimble 2 - gimbal i selfie stick w jednym [wideotest]

Firma Feiyu-Tech jest znana z produkcji przystępnych cenowo gimbali - do bezlusterkowców, kamer sportowych i smartfonów. Na krótki urlop do Sewilli zabrałem drugą generację popularnego modelu Vimble. Jak wypadł w moim teście?

Gimbale to świetny sposób na uzyskanie stabilnych ujęć. Nawet najlepsza stabilizacja w korpusie czy obiektywie nie zniweluje drgań tak skutecznie jak zewnętrzny stabilizator. Sam, do wielu moich materiałów wideo wykorzystuję DJI Osmo+, które oferuje przeciętną jakość obrazu, ale nadrabia świetną stabilizacją. W przypadku testowanego Feiyu Techa Vimble 2, rolę kamery przejmuje smartfon.

Feiyu Tech A2000 — wideotest nowego gimbala z dalekiego wschodu

Gimbale są coraz bardziej popularne na naszym rynku, a rynek filmowców ślubnych chłonie je jak gąbka. Czas zatem na pierwszy u nas test takiego…

Vimble 2 to wydatek niespełna 500 zł, więc nie powinien zrujnować naszego portfela, a stabilność ujęć jest na znacznie wyższym poziomie niż tych z ręki. Jeśli macie smartfony, które przyzwoicie nagrywają, na pewno docenicie tę stabilizację podczas wyjazdów. Do tego gimbal wyposażony jest w selfie sticka, co początkowo wydało mi się głupim i niepotrzebnym dodatkiem. Jednak po pierwszych testach, okazało się, że to naprawdę niezły pomysł! Więcej dowiecie się z wideo.

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy akcesoriów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testy:

Panasonic GF1 kontra GF2 [galeria] Sony NEX-5 - test [część 2] Lumix GH2 złapany w Sieci [wideo] Impossible I-1 – czy współczesny Polaroid jest chociaż zbliżony do oryginałów? [test] Panasonic G2 czy tania lustrzanka? TEST część 2 Intensywny fotograficzny tydzień z Fujifilm X-Pro2 Canon G3 X w naszych rękach, pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe Sony RX100 III - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe Ściągamy lampę z sanek, czyli studio na lampach systemowych [poradnik cz. II] Voigtländer Ultron 21 mm f/1,8 ASPHERICAL - czarny koń ze stajni Cosina [recenzja] Olympus E-M10 II – co nowego, co fajnego? Wrażenia ze współpracy [test] FujiFilm FinePix X30 - zdjęcia przykładowe