Feiyu Tech Vimble 2 - gimbal i selfie stick w jednym [wideotest]

Firma Feiyu-Tech jest znana z produkcji przystępnych cenowo gimbali - do bezlusterkowców, kamer sportowych i smartfonów. Na krótki urlop do Sewilli zabrałem drugą generację popularnego modelu Vimble. Jak wypadł w moim teście?

Gimbale to świetny sposób na uzyskanie stabilnych ujęć. Nawet najlepsza stabilizacja w korpusie czy obiektywie nie zniweluje drgań tak skutecznie jak zewnętrzny stabilizator. Sam, do wielu moich materiałów wideo wykorzystuję DJI Osmo+, które oferuje przeciętną jakość obrazu, ale nadrabia świetną stabilizacją. W przypadku testowanego Feiyu Techa Vimble 2, rolę kamery przejmuje smartfon.

Feiyu Tech A2000 — wideotest nowego gimbala z dalekiego wschodu

Gimbale są coraz bardziej popularne na naszym rynku, a rynek filmowców ślubnych chłonie je jak gąbka. Czas zatem na pierwszy u nas test takiego…

Vimble 2 to wydatek niespełna 500 zł, więc nie powinien zrujnować naszego portfela, a stabilność ujęć jest na znacznie wyższym poziomie niż tych z ręki. Jeśli macie smartfony, które przyzwoicie nagrywają, na pewno docenicie tę stabilizację podczas wyjazdów. Do tego gimbal wyposażony jest w selfie sticka, co początkowo wydało mi się głupim i niepotrzebnym dodatkiem. Jednak po pierwszych testach, okazało się, że to naprawdę niezły pomysł! Więcej dowiecie się z wideo.

Zobacz również: Jak samodzielnie wykonać statyw do smartfona?

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy akcesoriów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testy:

Nikon Coolpix A - piękne zdjęcia, niepiękna cena [test] Olympus PEN E-P5 - bezlusterkowiec prawie bez kompromisów [test] Leica SL - pierwsze wrażenia, zdjęcia przykładowe i porównanie z Sony A7 II Canon EOS M6 - zdjęcia przykładowe z młodszego brata EOS-a M5 Sony A6500: się ulepszamy, się cenimy i… [test] Canon EOS RP - budżetowy aparat wcale nie musi być zły [TEST] QNAP TVS-882ST - test profesjonalnego, wydajnego urządzenia NAS dla fotografów i filmowców Canon EOS M10 - test poręcznej kostki dla początkujących fotografów Nikon D5300 - przykładowe zdjęcia Kilka słow o tablecie Wacom Intuos Pro [wideo] Canon EOS 7D Mark II - specyfikacja i pierwsze wrażenia [wideo] Canon EOS 80D - zupełnie nowe wnętrze w starych szatach. Nasze pierwsze wrażenia

Popularne w tym tygodniu:

Sony ZV-1, czyli kompakt dla wlogerów w naszych rękach