Feiyu Tech Vimble 2 - gimbal i selfie stick w jednym [wideotest]

Firma Feiyu-Tech jest znana z produkcji przystępnych cenowo gimbali - do bezlusterkowców, kamer sportowych i smartfonów. Na krótki urlop do Sewilli zabrałem drugą generację popularnego modelu Vimble. Jak wypadł w moim teście?

Gimbale to świetny sposób na uzyskanie stabilnych ujęć. Nawet najlepsza stabilizacja w korpusie czy obiektywie nie zniweluje drgań tak skutecznie jak zewnętrzny stabilizator. Sam, do wielu moich materiałów wideo wykorzystuję DJI Osmo+, które oferuje przeciętną jakość obrazu, ale nadrabia świetną stabilizacją. W przypadku testowanego Feiyu Techa Vimble 2, rolę kamery przejmuje smartfon.

Feiyu Tech A2000 — wideotest nowego gimbala z dalekiego wschodu

Gimbale są coraz bardziej popularne na naszym rynku, a rynek filmowców ślubnych chłonie je jak gąbka. Czas zatem na pierwszy u nas test takiego…

Vimble 2 to wydatek niespełna 500 zł, więc nie powinien zrujnować naszego portfela, a stabilność ujęć jest na znacznie wyższym poziomie niż tych z ręki. Jeśli macie smartfony, które przyzwoicie nagrywają, na pewno docenicie tę stabilizację podczas wyjazdów. Do tego gimbal wyposażony jest w selfie sticka, co początkowo wydało mi się głupim i niepotrzebnym dodatkiem. Jednak po pierwszych testach, okazało się, że to naprawdę niezły pomysł! Więcej dowiecie się z wideo.

Zobacz więcej artykułów z serii: Testy akcesoriów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testy:

Nikon D800 i D800E - pierwsze wrażenia [galeria] Nikkor 24 mm f/1,8 - następna fajna stałeczka [test] Leica X Vario - test kompaktu klasy premium Canon EOS 80D - niewielkie zmiany, które zmieniły naprawdę wiele [test] Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD - nowy konkurent na mocnym rynku [recenzja] Canon EOS M6, czyli bezlusterkowiec z opcjonalnym wizjerem w naszych rękach Nikon Z50 – czego musi nauczyć się młodszy brat Z6 i Z7? [test] Canon G1 X Mark II – pierwsze wrażenia HP Photosmart 7510 e-AIO - domowe wydruki zdjęć o wysokiej jakości [test] Think tank Sub Urban Disguise 30 – (przed)miejski czołg [recenzja] Canon EOS 1300D - nasze pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe Sony Cyber-shot RX100 – małe jest wielkie [test]