Vimble S - niedrogie i stabilne filmowanie smartfonem

Vimble S - niedrogie i stabilne filmowanie smartfonem
Marcin Falana

17.11.2016 13:15, aktual.: 17.11.2016 19:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Vimble S to trzyosiowy stabilizator dedykowany do szerokiej gamy smartfonów. Urządzenie komunikuje się z telefonem za pomocą bluetooth, a po złożeniu zajmuje niecałe 30 cm.

Jeżeli zależy nam na stabilnych filmach, a jednocześnie nie chcemy wydawać dużych pieniędzy, to Vimble S jest urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę. Ten trzyosiowy stabilizator pasuje do większości smartfonów: od iPhone'ów, przez Huawei P9, Google Pixel, Samsung Galaxy i wszystkie w podobnym rozmiarze.

Vimble S
Vimble S

Na rączce znajdziemy kilka przycisków, które pozwalają na kontrolę aparatu i kamery w smartfonie. Do dyspozycji mamy parametry ekspozycji, zoomowanie, balans bieli, spust migawki. Znajdziemy tu też joystick, który pomaga w operowaniu głowicą.

Aplikacja Vimble S
Aplikacja Vimble S

Vimble S pozwala na nagrywanie stabilnych ujęć oraz wydłuża czasy ekspozycji w słabym oświetleniu. Poza tym w dedykowanej aplikacji znajdziemy kilka inteligentnych funkcji, między innymi śledzenie twarzy, które ułatwia wykonywanie videoselfies, co powinno ucieszyć wszystkich vloggerów. Poza tym Vimble S umożliwia automatyczny tryb panoramy czy nagrywanie filmików timelapse. Zaletą Vimble S jest też możliwość wykorzystania go jako monopod.

Vimble S Coming Soon

Vimble S ma umożliwiać pracę do 8 godzin. Pytanie, jaki smartfon podoła takiemu wyzwaniu. Producent chwali się także bardzo cichym silnikiem stabilizatora.

Jest to bezpośrednia konkurencja dla DJI Osmo Mobile, o którym pisaliśmy niedawno. Urządzenia z grubsza pozwalają na to samo - stabilizują smartfona i komunikują się za pomocą bluetooth. Nawet oferują podobne funkcje. Jedną z większych różnic jest to, że Vimble S obsługujemy bez dotykania smartfona. Poza tym Vimble S jest prawie 2 razy tańszy.

Vimble S to projekt z Kickstartera, który ma duże szanse na powodzenie. Jeżeli chcecie załapać się na pierwsze egzemplarze, to są jeszcze dostępne w cenie 179 dolarów lub więcej.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)