Zrób to sam - lekka rama typu butterfly [wideoporadnik]

W dzisiejszym odcinku serii "Zrób to sam" pokażę, jak zrobić ramę na panel dyfuzyjny. Kilkadziesiąt złotych, trochę cierpliwości i ostre słońce w plenerze nie będzie już niczym strasznym!

© konradbak - Fotolia.com

© konradbak - Fotolia.com

Zrób to sam – fotografowanie wody [wideoporadnik]

W plenerze często borykamy się ze zbyt ostrym światłem. Nie zawsze jednak jest możliwość ustawienia modelki w zacienionym miejscu, a zamontowanie dużej blendy 5w1 może być dość karkołomne. Przy odrobinie cierpliwości w domowym zaciszu możecie zrobić ramę, na którą wystarczy naciągnąć odpowiedni materiał.

Koszt takiej ramy to około 40 zł przy założeniu, że grubość rurek będzie wynosiła ½ cala. Taka grubość rurek PCV będzie odpowiednia do studia, gdzie często potrzebujemy dużych płaszczyzn rozpraszających światło. W plener polecałbym zastosowanie nieco grubszych, dzięki czemu konstrukcja zyska na stabilności. Przy mocowaniu w plenerze warto również wywiercić dziury na śruby w kolankach mocujących, aby przytwierdzić je to statywów oświetleniowych. Mam nadzieję, że poradnik znajdzie zastosowanie w Waszych domowych warsztatach :)

Zapraszam również na forum.fotoblogia.pl, możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników z cyklu "Zrób to sam" i zgłaszać swoje propozycje tematów.

Zobacz również: Jak zrobić domowy namiot bezcieniowy?

Zobacz więcej artykułów z serii: Zrób to sam

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią Szybka i prosta konwersja presetów z Lightrooma do Camera RAW [wideoporadnik] Jacek Pałkiewicz: Duży trud i wysiłek są wliczone w umowę z podróżami [wywiad] Photoshopowy fryzjer, czyli jak okiełznać niesforne kosmyki na zdjęciach studyjnych [wideoporadnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Efekt miniatury w 5 minut w Adobe Photoshop CC [wideoporadnik] Frymografia: Mniej daje więcej 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie) Oddajcie nam analogowość!