Zrób to sam - statyw do smartfona [wideoporadnik]

©JK
©JK
Jakub Kaźmierczyk

28.03.2013 09:03, aktual.: 23.05.2016 11:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografowanie smartfonami staje się coraz bardziej popularne. Optyczna stabilizacja obrazu w telefonach to jednak wciąż rzadkość, więc warto zainteresować się prostym statywem do smartfona. Pokażę Wam, jak udało mi się go wykonać samodzielnie.

Odkąd mam telefon, który robi przyzwoite zdjęcia (bo trudno uznać fotografie z iPhone'a 3G za zwykłe zdjęcia), coraz częściej po niego sięgam. Oczywiście nie do poważnych zastosowań, ale jako narzędzie do pamiątek sprawdza się wyśmienicie. Czasami jednak brakuje mi statywu, gdy fotografuję w niekorzystnych warunkach oświetleniowych lub korzystam z aplikacji do filmów poklatkowych (time-lapse).

[solr id="fotoblogia-pl-64999" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1787,zrob-to-sam-poklady-do-zdjec-kulinarnych-wideoporadnik" _mphoto="lead-64999-231x168-6602c381e7d44.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2741[/block]

Owszem, można kupić dedykowane urządzenia, ale co mi po statywie, który ma 15 centymetrów? Wpadłem na pomysł, żeby zamocować smartfona do zwykłego statywu, który zresztą mam zawsze w samochodzie. A jak to zrobiłem, dowiecie się z poniższego filmu.

Zapraszam również na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników z cyklu "Zrób to sam" i zgłaszać własne propozycje tematów.

Zrób to sam - statyw do smartfona [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)