Zrób to sam - ringlight za 40 zł [wideoporadnik]

© JK
© JK
Jakub Kaźmierczyk

28.12.2012 08:23, aktual.: 23.05.2016 11:57

Ozdób świątecznych wciąż w marketach w bród. Warto się spieszyć, bo można je wykorzystać w fotografii. Dzisiaj zbudujemy dość słaby, ale bardzo tani ringlight, czyli tzw. lampę pierścieniową.

Ringlight to kontrowersyjne rozwiązanie. Jedni je uwielbiają, inni nie cierpią. Ja plasuję się gdzieś pośrodku. W dzisiejszym poradniku pokażę Wam, jak zrobić jego podstawową wersję z użyciem węża świetlnego. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się na początek, bo moc 5-metrowego węża to około 100 watów, ale koszt takiego ringlighta nie przekroczy 40 zł.

[solr id="fotoblogia-pl-60334" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2057,naucz-sie-malowac-swiatlem-w-5-minut-wideoporadnik" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-10-2-o-7a21b5b.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2488[/block]

Warto zaopatrzyć się w dłuższy wąż, ponieważ dzięki temu jego moc będzie odpowiednio większa. Po świętach można spodziewać się dużych promocji na akcesoria świąteczne, wiec koszt takiego ringlighta może być jeszcze niższy. Na co dzień używam rozwiązania z 12 żarówkami, ale ze względu na delikatność żarówek jest nieporęczny. Kiedy nie miałem studia, trzymałem go na balkonie, a jeśli ma się ringlight z węża świetlnego, można go trzymać gdziekolwiek.

Zrób to sam - ringlight za 40 zł / ringlight DIY [PL]

Zapraszam również na forum.fotoblogia.pl, możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników z cyklu "Zrób to sam" i zgłaszać własne propozycje tematów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)