Richard Tuschman pokazuje, jak połączyć malarstwo z fotografią

Niezwykła realizacja zdjęć Richarda Tuschmana inspirowanych obrazami Edwarda Hoppera z czasu wielkiego kryzysu w USA.

Montaż fragmentu zdjęcia i oryginalnego obrazu.

Montaż fragmentu zdjęcia i oryginalnego obrazu. (© Richard Tuschman, Edward Hopper)

Edward Hopper to jeden z najważniejszych amerykańskich malarzy XX wieku, pokazujący na swoich obrazach samotnych, zagubionych, obojętnych wobec siebie ludzi lat 20 i 30. XX wieku, czyli z czasów wielkiego kryzysu. Jego obrazy wielokrotnie były inspiracją dla innych twórców (filmy "Psychoza" Alfreda Hitchcocka lub "Droga do zatracenia" Sama Mendesa).

Aby uzyskać efekt malarsko-fotograficzny, Richard Tuschman zbudował dioramy, czyli połączył malowane tło z „realnym” pierwszym planem. Całość została zaaranżowana w rozmiarze domku dla lalek, w którym umieścił małe manekiny w odpowiedniej pozie, aby potem móc zastąpić je zdjęciami prawdziwych modeli. Następnie sfotografował modeli na neutralnym tle. Oba zdjęcia połączył i uzyskał powyższy efekt.

Praca Tuschmana została doceniona w konkursie Lensculture Exposure Awards 2013, w którym zdobyła trzecią nagrodę w kategorii Portfolio.

Zobacz również: Podstawy fotografii: jak dobrze ustawić czas naświetlania zdjęć?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Fotografia uliczna to "umiejętność machania młotkiem". Wywiad z Maciejem Jeziorkiem [cz.2] Urok fotografii analogowej, czyli kto jeszcze powiększa zdjęcia w ciemni? "Polska to fascynujący i fotogeniczny kraj podobny do Indii". Wywiad z Maciejem Jeziorkiem [cz.1] "Frymografia" - w złym jest dużo dobrego Extra bokeh, czyli freelensing doprowadzony do perfekcji? 5 analogowych aparatów fotograficznych, które chciałbym mieć Ty fotografujesz mnie, ja fotografuję ciebie "Frymografia": W sekundę dookoła świata Stigma. Dokument fotograficzny Adama Lacha, który zmieni nasze nastawienie do Romów? [wywiad] Czy zgadniecie, co wydarzy się na fotografiach Lise Sarfati? Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego ze Strefy Gazy z nagrodą PAP. Jak powstały jego zdjęcia? [wywiad] Leica Gallery - miejsce otwarte na współczesną fotografię Fotografia kostiumowa. Warszawa w 15 epokach od 1668 do 1983 r. Karczeby. Inscenizowany portret dokumentalny Adama Pańczuka Mike Brodie Kiedyś i dziś na jednym zdjęciu, czyli wehikuł czasu fotografów Piotr Idem – fotograf małego miasteczka Inspirujące konkursy fotograficzne, których jeszcze nie znacie Nick Veasey - mistrz rentgenowskich zdjęć W poszukiwaniu nocy - piękny film poklatkowy z historią w tle Zoomowanie nieba, czyli inspirujący sposób na nocne zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Michał Ostrowski: "Mieszkając w górach zapragnąłem zachować choć część tego co widzę nie tylko w pamięci" Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Fotograf stopił aparat w swoim dronie po tym, jak próbował zrobić zdjęcia gorącej lawy z bliska Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji