Portrety w podczerwieni? Mathieu Stern pokazuje, z czym to się je!

Portrety w podczerwieni? Mathieu Stern pokazuje, z czym to się je!
Źródło zdjęć: © © Mathieu Stern / [www.mathieustern.com](https://www.mathieustern.com/blog/2018/1/15/3u6hjfujpdkbfta89u8c9uc529t981)
Marcin Falana

19.01.2018 12:51, aktual.: 26.07.2022 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mathieu Stern to sympatyczny francuski fotograf, który lubi eksperymentować ze starymi obiektywami i fotografią w ogóle. Tym razem Mathieu zajął się fotografią w podczerwieni. Zobaczcie portrety wykonane tą techniką.

Zazwyczaj podczerwień wykorzystuje się do fotografii krajobrazu, dzięki czemu uzyskujemy zaskakujące efekty kolorystyczne. Mathieu Stern postanowił do przyrody dodać ludzi. Do wykonania projektu wykorzystał dwa aparaty, które zostały przerobione przez jego znajomych w różny sposób.

This is What Happens When You use INFRARED CAMERAS for PORTRAIT PHOTOGRAPHY

Jeden z nich został pozbawiony filtrów na matrycy, dzięki czemu po przeróbce rejestruje tylko podczerwień. Ten aparat rejestruje obrazy z niebieską i białą dominantą. Drugi aparat także został pozbawiony kilku warstw na matrycy, jednak został dodany inny filtr przed obiektywem, który pozwala zarejestrować część z fal światła widzialnego. Dzięki takiemu zabiegowi możemy zauważyć więcej szczegółów na roślinach. Zdjęcia zostały także obrobione; fotograf dodał czerwono-różową dominantę w Photoshopie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Mathieu fotografował standardowym aparatem, dzięki czemu możemy porównać rezultaty z normalnymi zdjęciami. Jeżeli chcecie przerobić aparat na podczerwień, to Mathieu ostrzega, że nie jest to takie łatwe zadanie i trzeba się liczyć z tym, że aparat nie będzie już robił normalnych zdjęć. Warto więc poświęcić jakiś tańszy i starszy korpus.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)