Zagraniczni fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie

Ostatnio wybraliśmy dla Was najciekawsze profile polskich fotoreporterów. Przyszedł czas, aby sprawdzić, co fotografują ich zagraniczni koledzy i koleżanki.

Kevin Russ

http://instagram.com/kevinruss

Jeden z najciekawszych podróżniczych pamiętników na Instagramie. Jego autor, Kevin Russ, swego czasu zasłynął stwierdzeniem, że lustrzanek praktycznie już nie używa. Ich miejsce zajął iPhone, który zawsze i wszędzie towarzyszy fotografowi: od górskich szlaków po poranne sprzątanie śpiworów. Jego cyfrowy kajet wypełniają zarówno sprawy najwyższej wagi, jak i totalne banały. Jednak wszystko, co w nim znajdziecie, wydaje się tak samo ważne.

David Guttenfelder

http://instagram.com/dguttenfelder

David Guttenfelder to profesjonalny fotoreporter, który wcześniej pracował na przykład w Iraku czy Korei Północnej. Obecnie przebywa w Azji, skąd wysyła swoje tematy m.in. do National Geographic. Jeżeli myślicie, że użytkownicy Instagrama nie interesują się smartfonowymi zdjęciami profesjonalnych fotoreporterów i że dla fotoreporterki nie ma miejsca w tym serwisie, dobrze się zastanówcie. Davida obserwuje obecnie ok. 300 000 osób. Po prostu wow.

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

Lauren Marek

http://instagram.com/laurenmarek

"Ameryka nie istnieje" - to tytuł jednej z książek Wojciecha Orlińskiego, który próbuje z bliska przyjrzeć się temu krajowi, dekonspirując jednocześnie amerykański sen. U Lauren jest odwrotnie. Jej zdjęcia pokazują tę najbliższą naszym wyobrażeniom Amerykę, wszystko wygląda na nich jak w znanych nam filmach czy nawet internetowych memach. Jest Grumpy Cat (prawdziwy!), kultowe pączki, amerykańscy atleci czy krajobrazy. Galeria Lauren od razu podbiła moje serce i przewertowałam ją już kilka razy. Zachęcam do tego samego; może się okazać, że to najlepsza rzecz, jaką zrobicie w ten weekend.

Ed Ou

http://instagram.com/edouphoto

Kanadyjski fotoreporter, związany z Getty, pracujący dla "New York Timesa", obecnie relacjonujący wydarzenia na Ukrainie i penetrujący Europę wschodnią. Brzmi skomplikowanie? Polecam więc jego niesamowite fotografie.

Markus Andersen

http://instagram.com/theseventhshore

Fotoreporter, fan fotografii ulicznej, czerni, bieli i wszystkich odcieni szarości. Wyłapywacz doskonałych kadrów i niesamowity obserwator. Australijskie ulice nigdy nie wyglądały tak tajemniczo jak na jego fotografiach.

Donald Weber

http://instagram.com/donaldweber

Fotograf z agencji VII. Na Instagrama wrzuca praktycznie wszystko: od fotografii rodzinnych po ujęcia zza kulis. Gdzieniegdzie przeleci koktajl Mołotowa, innym razem migoczący neon zaprasza nas do odwiedzenia kasyna. Istny miszmasz, ale bardzo przyjemny.

Ryan Russell

http://instagram.com/ryanrussell

Dla fotografów koncertowych Ryan Russell jest tym, kim dla fanów nowoczesnego rocka Jack White. Nie stosuje skomplikowanych sztuczek, ale łapie za serducho. Zazwyczaj Ryan towarzyszy zespołom podczas tras koncertowych, a kumpluje się z takimi formacjami, jak Paramore czy Death Cab For Cutie. Jednak jego instagramowy profil wypełniony jest czymś zupełnie innym: krajobrazami i zwariowanymi miejscami. Są w nim i monumentalne góry, i miejsca, w których kręcono "The Walking Dead". Są amerykańskie miasteczka i pokręcone amerykańskie drogi. Dużo zieleni i szary beton. Zwykłe amerykańskie życie…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Fotografia mobilna:

Nos jak u Pinokia i twarz jak po botoksie, czyli Facetune w akcji Polscy fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Mextures - aplikacja do obróbki zdjęć w sposób inny niż wszystkie Promują tych, którzy robią telefonem wysmakowaną fotografię. Wywiad z VSCO Poland Małe, ale przydatne aplikacje: Retouch, Typic i Cross Process Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 2] Czy fotografia mobilna jest czymś śmiesznym i niepoważnym? Wywiad z członkami grupy Mobilni Jak 2014 rok witali użytkownicy aplikacji Instagram i Vine? Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 1] Mobilny Photoshop Express, czyli jak Adobe podąża za konkurencją Małe, ale przydatne aplikacje: Squaready, Flip oraz Camera Plus PicFx, czyli idealny plan B do obróbki zdjęć na smartfonie Cichy zwycięzca, czyli Google Snapseed Dobry design i prostota, czyli VSCO CAM w akcji [recenzja] Hipstamatic, czyli dlaczego mniej znaczy więcej [recenzja] Innowacja według Nokii: zdjęcia w formacie RAW i ostrzenie po wykonaniu zdjęć

Popularne w tym tygodniu:

Darmowa aplikacja, dzięki której wrzucisz zdjęcia na Instagram z poziomu komputera