Enfojer - ciekawy pomysł na ciemnię do smartfona

Enfojer - ciekawy pomysł na ciemnię do smartfona

Enfojer
Enfojer
Marcin Falana
26.05.2015 10:17, aktualizacja: 26.05.2015 12:17

Kilku przyjaciół postanowiło stworzyć niedużą ciemnię dedykowaną do smartfona. Jednym słowem robimy odbitki ze smartfona, wyświetlając zdjęcie na ekranie i umieszczając go bezpośrednio w powiększalniku.

Ilija, Vanda, Peko, Marko, Sebo i kilku innych znajomych przez ostatnie dwa lata budowali, testowali i udoskonalali ciekawy produkt Enfojer, który może przybliżyć ciemnię do fotografii mobilnej, łącząc w ten sposób prawie 200 lat historii fotografii.

Pomysłodawcy
Pomysłodawcy
Pomysłodawcy
Pomysłodawcy

Enfojer to nieduży gadżet, właściwie zestaw ciemniowy składający się powiększalnika, do którego wkładamy smartfona albo negatyw, kilku kuwet, lampki ciemniowej i aplikacji, która działa pod iOS i na Androidzie.

Enfojer zestaw
Enfojer zestaw

Wszystkie części zestawu mają być wykonane z najlepszych materiałów, takich jak anodyzowane aluminium czy wysokiej jakości drewno. Twórcy zapowiadają możliwość wymiany obiektywów, więc nie jesteśmy skazani tylko na 75 mm f/3.6-16, który jest w zestawie. Obiektywy korzystają z mocowania M39.

Enfojer powiększalnik
Enfojer powiększalnik

Powiększalnik umożliwia także wykonywanie odbitek z negatywów do średniego formatu. Wtedy korzystamy z ekranu smartfona jak z lampki w powiększalniku podświetlając białym ekranem negatyw.

Ciekawy projekt lampy ciemniowej
Ciekawy projekt lampy ciemniowej

Wszystko działa z tradycyjnymi papierami i odczynnikami do fotografii czarno białej, więc można pracować na tym co się zna i lubi.

Ciekawy projekt lampy ciemniowej
Ciekawy projekt lampy ciemniowej

Zestaw Enfojer Luxury Kit który jest, obecnie w przedsprzedaży kosztuje 359 euro, docelowo będzie to 399 euro. Za taką kwotę można sobie spokojnie zafundować klasyczny powiększalnik i analogowy aparat. Sam powiększalnik to już kwota niespełna 200 euro w przedsprzedaży i 219 euro docelowo. Obiektyw Seagull 75 mm f/3.5 kosztuje około 60 euro.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)