Sprawdź, czy twoje zdjęcia na Instagramie nie zostały ukryte

Sprawdź, czy twoje zdjęcia na Instagramie nie zostały ukryte
Marcin Falana

26.03.2018 11:30, aktual.: 26.07.2022 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instagram według wielu użytkowników ukrywa niektóre zdjęcia mimo, że są poprawnie opisane. W rezultacie nie pojawiają się, gdy szukamy zdjęć po tagach, ale jest narzędzie, żeby to sprawdzić.

Instagram to platforma społecznościowa, która jest przez wielu fotografów wykorzystywana do promocji swojej pracy. W przeciwieństwie do Facebooka, Instagram pozawala tylko za pomocą tagów i dobrej treści wypromować swoje konto, a co za tym idzie swoje usługi. Jednak to także powoli się zmienia.

Obraz

Około roku temu Instagram wprowadził tzw. “shadow banning”, czyli ukrywanie kont i postów mimo ich opisania tagami. Gdy zauważyli to użytkownicy, pojawiły się narzędzia pozwalające sprawdzić, czy nasze zdjęcia rzeczywiście pojawiają się pod odpowiednimi tagami. Teraz pojawiła się nowa aplikacja, która pozwala sprawdzić, czy Instagram nie ukrywa naszych zdjęć.

Obraz

Triberr to firma, która zajmuje się automatyzacją danych marketingowych i stworzyła narzędzie, dzięki któremu użytkownicy Instagrama mogą sprawdzić czy ich posty wyświetlają się prawidłowo. Aplikacja Instagram Shadowban Test sprawdza 10 ostatnich postów pod względem tego, czy rzeczywiście pojawiają się w wynikach wyszukiwania każdego hashtagu.

Shadowban występuje w stosunku do pojedynczych postów i pojawia się z różnych powodów (…) np.: nadużywanie tagów lub zakazanych oznaczeń może wywołać taką reakcję. Dlatego stworzyliśmy narzędzie, które analizuje ostatnie 10 postów, żebyś mógł łatwo zidentyfikować winowajców.

Jeżeli zdjęcie wyświetla się poprawnie na wpisane hastagi pojawia się zielony znaczek, jeżeli zdjęcie nie zostało odnalezione pojawi się czerwone oznaczenie. Żeby uniknąć ukrywania naszych postów warto zadbać o wysoki poziom naszych zdjęć i tagów. Kupowanie followersów, programowanie botów, spamowanie i nadużywanie tagów to kolejne przewinienia za które możemy być ukarani.

Jeżeli zauważyliście, ze rzeczywiście wasze zdjęcia zostały ukryte Triberr radzi:

  • Skasuj hashtagi z postu, który został ukryty. Unikaj używania zbyt wielu hashtagów, powtarzających się zestawów hashtagów lub zakazanych hashtagów.
  • Odłącz aplikacje innych firm, które mogły spowodować shadowban, zwłaszcza boty lub oprogramowanie do automatyzacji, które naruszają warunki korzystania z serwisu Instagram.
  • Usuń wszystko, co może być postrzegane jako spam lub zgłoszone przez innych użytkowników.
  • Powstrzymaj się od aktywności na Instagramie przez następne 2 - 3 dni. Obejmuje to publikowanie, komentowanie i polubienia. Po prostu odpocznij i wyjdź na zewnątrz!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)