Fotografowie uliczni, których warto obserwować na Instagramie

Fotografowie uliczni, których warto obserwować na Instagramie
Mateusz Czerniak

22.01.2021 14:06, aktual.: 24.01.2021 02:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robert K Baggs z portalu "Fstopperss" sporządził listę 10 swoich ulubionych fotografów ulicznych na instagramie. – Jednym wątkiem, który łączy wszystkich moich ulubionych fotografów ulicznych, jest charakterystyczna mroczna i nastrojowa estetyka – napisał dziennikarz.

Baggs stwierdził, że "Instagram nie jest już platformą, do której ma wiele sympatii, ale jego zbawienną łaską jest możliwość śledzenia i podziwiania fotografów ulicznych najwyższego kalibruz".

Dziennikarz sporządził listę 10 swoich ulubionych tego rodzaju autorów. Zdjęcia każdego z nich mają "mroczny, nastrojowy, filmowy charakter". Wybraliśmy 5 z tej listy:

Paola M. Franqui

Najlepszą obecną na Instagramie fotografką, która tworzy w takim stylu jest według Baggsa Paola M. Franqui. Kobieta pochodzi z Portoryko, a obecnie mieszka w Nowym Jorku. Jej prace Baggs opisuje jako mieszanka "wysokiej klasy kina i obrazów Edwarda Hoppera".

Joshua K. Jackson

Joshua K. Jackson to brytyjski fotograf mieszkający w Londynie. Jak pisze Baggs "prace Jacksona są często ciemne i ziarniste, bawią się odważnymi kolorami i wysokim kontrastem w sposób, który niewielu potrafi z powodzeniem wykorzystać".

Alan Schaller

Kolejny fotograf to Allan Shaller. To także Brytyjczyk mieszkający w Londynie. Biggs pisze, że "jego prace przypominają klasykę fotografii ulicznej, która skierowała go na tę ścieżkę wiele lat temu". Shaller był także współzałożycielem największego konta fotografii ulicznej na Instagramie - Street Photography International Collective (SPi).

Billy D

Kolejny fotograf to Billy D, który według dziennikarza "tworzy jedne z najbardziej eterycznych fotografii ulicznych, jakie widział". Billy D mieszka w Brooklynie w Nowym Jorku i zajmuje się fotografią dopiero od 2018 roku

Ashraful Arefin

Ashraful Arefin jest fotografem sztuki z Dhaki w Bangladeszu, ale zajmuje się też fotografią uliczną. Według Baggsa jego zdjęcia charakteryzuje "piękne światło i urzekające spojrzenie na ulice Bangladeszu, które są bogate w charakter i teksturę".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)