Ready, steady, go! Symboliczne dążenie do nowych przestrzeni życiowych

Wyjść ze strefy komfortu, otworzyć się na nowe możliwości, przygotować na nieznane. Prace niemieckiej artystki Frauke Thielking poprzez swoją symbolikę opowiadają o procesie wchodzenia w nowe przestrzenie życia.

© Frauke Thielking / www.frauking.de

Seria „Ready, Steady, Go” Frauke Thielking przypomina i uświadamia, że nie wolno tkwić w starych strukturach i nawykach. Kieruje aby działać i samemu kształtować swoje życie – unikać stagnacji. Poprzez symbolikę swoich obrazów Frauke opowiada o wkraczaniu w nowe etapy życia.

„Musimy działać i decydować w jaki sposób kształtować nasze życie. Obieranie kierunku to ciągły proces, od którego nie uciekniemy. Życie to nieustanny rozwój, zmiana i adaptacja do nowych sytuacji i warunków. Kązdy z nas ciągle poszukuje, reorganizuje i stara poradzić sobie ze zmianami w życiu” - opowiada artystka.

Urodzona w 1977 roku w Minden w Niemczech, artystka zaczynała jako student pedagogiki, ale z czasem zmieniła swój kierunek rozwoju na fotografię. Los zaprowadził ją na studia aż do Pekinu, gdzie studiowała na Akademii Sztuki i Wzornictwa.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Za pomocą symbolicznych układów i struktur Frauke opowiada w swoich pracach o tym, jak nowe pojawia się od czegoś małego i nieistotnego. Nowe przestrzenie pojawiają się w naszym życiu nieoczekiwanie. Często powstają z czegoś nieprzewidywalnego, kreują się z chaosu, kryzysu i bezsensowności.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Nowoczesne portrety klasycznych rzemieślników, którym grozi wyginięcie Jak powstają efekty specjalne z "Gry o Tron"? Iranian Living Room, czyli z aparatem do irańskich salonów Idealne ciała nagich sportowców w ESPN The Body Issue Shake it baby, czyli trochę wody dla ochłody Zdjęcia www Sieci #13, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodni Body art sfotografowane w ultrafiolecie Mieszkając na francuskiej plaży i robiąc zdjęcia Pozując wśród swoich tygodniowych…śmieci! Overview Effect - niesamowite spojrzenie na Ziemię z perspektywy Kosmosu Szczękoczułki, pancerzyki, wielkie oczka, trochę futerka. Piękne makro portrety…owadów Dziewczyny na tych zdjęciach są w interesujący sposób inne Inspirujące fotografie, które zamieniają życie w bajkowy sen fotografa Georgia Metaxas dokumentuje refleksyjne przemiany u fryzjera Przebudzenie uśpionej seksualności i proste przyjemności państwa Whitesnow Z aparatem po śmietnikach, czyli o powstawaniu fotoreportażu dla tygodnika „Polityka” Fotografia nieśmiertelna Z aparatem od kanapy do kanapy, czyli dokument o couchsurfingu Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Duchy przeszłości postsowieckiego Petersburga Ravshaniya – artystka, która poderwała przedmioty do lotu W świecie jedzenia. Wielkie przygody mini-bohaterów Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego

Popularne w tym tygodniu:

Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądało życie w warszawskim getcie ”Graża, jesteś perfekcyjnie niedoskonała. Skumaj to” - Dominika Cuda walczy ze sztucznością Obiecała, że zrobi zdjęcie córeczce z każdym kwiatem, którego znajdzie. Są piękne! Melancholijne obrazy Krakowa w fotografii Magdy Chudzik Długa ekspozycja i światło z drona to klucz do robienia cudownych krajobrazów Dmitri Markow dokumentuje życie swojego miasta iPhonem. Jego zdjęcia są zachwycające! Dwaj fotografowie zrobili zdjęcie w tej samej chwili. Znajdziesz różnice? Ta fotografka uwielbia robić zdjęcia matkom i niemowlakom. Efekt jest przepiękny Fotografka robi i sprzedaje zdjęcia zwierząt, by pomóc im w walce z rakiem Pilot samolotu szpiegowskiego zrobił zdjęcia zorzy polarnej z bliska! Genialne zdjęcia, które zostały zakopane w archiwum National Geographic Ania Kłosek: ”Mam naturę nomada, który musi się przemieszczać w poszukiwaniu nowych pastwisk”