Ready, steady, go! Symboliczne dążenie do nowych przestrzeni życiowych

Wyjść ze strefy komfortu, otworzyć się na nowe możliwości, przygotować na nieznane. Prace niemieckiej artystki Frauke Thielking poprzez swoją symbolikę opowiadają o procesie wchodzenia w nowe przestrzenie życia.

© Frauke Thielking / www.frauking.de

Seria „Ready, Steady, Go” Frauke Thielking przypomina i uświadamia, że nie wolno tkwić w starych strukturach i nawykach. Kieruje aby działać i samemu kształtować swoje życie – unikać stagnacji. Poprzez symbolikę swoich obrazów Frauke opowiada o wkraczaniu w nowe etapy życia.

„Musimy działać i decydować w jaki sposób kształtować nasze życie. Obieranie kierunku to ciągły proces, od którego nie uciekniemy. Życie to nieustanny rozwój, zmiana i adaptacja do nowych sytuacji i warunków. Kązdy z nas ciągle poszukuje, reorganizuje i stara poradzić sobie ze zmianami w życiu” - opowiada artystka.

Urodzona w 1977 roku w Minden w Niemczech, artystka zaczynała jako student pedagogiki, ale z czasem zmieniła swój kierunek rozwoju na fotografię. Los zaprowadził ją na studia aż do Pekinu, gdzie studiowała na Akademii Sztuki i Wzornictwa.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Za pomocą symbolicznych układów i struktur Frauke opowiada w swoich pracach o tym, jak nowe pojawia się od czegoś małego i nieistotnego. Nowe przestrzenie pojawiają się w naszym życiu nieoczekiwanie. Często powstają z czegoś nieprzewidywalnego, kreują się z chaosu, kryzysu i bezsensowności.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Nowoczesne portrety klasycznych rzemieślników, którym grozi wyginięcie Jak powstają efekty specjalne z "Gry o Tron"? Iranian Living Room, czyli z aparatem do irańskich salonów Idealne ciała nagich sportowców w ESPN The Body Issue Shake it baby, czyli trochę wody dla ochłody Zdjęcia www Sieci #13, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodni Body art sfotografowane w ultrafiolecie Mieszkając na francuskiej plaży i robiąc zdjęcia Pozując wśród swoich tygodniowych…śmieci! Overview Effect - niesamowite spojrzenie na Ziemię z perspektywy Kosmosu Szczękoczułki, pancerzyki, wielkie oczka, trochę futerka. Piękne makro portrety…owadów Dziewczyny na tych zdjęciach są w interesujący sposób inne Inspirujące fotografie, które zamieniają życie w bajkowy sen fotografa Georgia Metaxas dokumentuje refleksyjne przemiany u fryzjera Przebudzenie uśpionej seksualności i proste przyjemności państwa Whitesnow Z aparatem po śmietnikach, czyli o powstawaniu fotoreportażu dla tygodnika „Polityka” Fotografia nieśmiertelna Z aparatem od kanapy do kanapy, czyli dokument o couchsurfingu Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Duchy przeszłości postsowieckiego Petersburga Ravshaniya – artystka, która poderwała przedmioty do lotu W świecie jedzenia. Wielkie przygody mini-bohaterów Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!