Pierwszy adapter do Sony A7, który dodaje AF do manualnych obiektywów

Firma z Kantonu w Chinach – Techart – oficjalnie ujawniła swój nowy produkt. Jest to adapter Techart PRO AF, który umożliwi korzystanie z autofocusa z manualnymi obiektywami.

Techart PRO jest pierwszym na świecie urządzeniem, które umożliwia wykorzystanie systemu automatycznego ustawiania ostrości z obiektywami nieposiadającymi tej zdolności.

Adapter, który powstał jest przeznaczony dla mocowania obiektywów Leica M na Sony E. Dzięki wykorzystaniu styków w aparacie oraz detekcji fazy (np. w a7 II oraz a7R II) urządzenie przybliża i oddala obiektyw od matrycy. Maksymalna zmiana odległości od sensora wynosi 4,5 mm, co pozwala adapterowi złapać ostrość oraz zmniejszyć minimalną odległość ostrzenia podłączonego szkła.

Urządzenie działa w trybach pojedynczego ujęcia oraz ciągłego łapania ostrości. Dzięki sparowaniu go z aplikacją mobilną można zapamiętywać dane konkretnych obiektywów oraz aktualizować adapter.

Techart PRO AF waży 133 gramów. Mimo tego bez problemu obsługuje szkła, które ważą nawet ok. 700 g. Jego cena wyniesie 349 dolarów, a dostawy rozpoczną się w marcu 2016.

Przy zamówieniu przedpremierowym na stronie producenta jest przewidziana darmowa wysyłka oraz roczna gwarancja.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Czytniki kart iBOX z jednoczesnym odczytem 4 kart Jak uzyskać taki niesamowity, wirujący bokeh? Fuji prezentuje fotograficzną matrycę 3D Wyciekły zdjęcia aparatu, na który czekamy od lat. Tak ma wyglądać pełnoklatkowy Pentax K-1 Kowalski i Wiech - finaliści konkursu Oscara Barnacka w Leica Gallery Nowa Sigma 35 mm f/1.4 ma kosztować 3590 zł i można ją podpiąć przez USB Żałuję, że kupiłem ten sprzęt. Nie popełnij mojego błędu Huawei P9 - pierwsze wrażenia z polskiej premiery Nowe oprogramowanie Canon Connect Station CS100 ma trzykrotnie zwiększyć prędkości importu zdjęć Nikon 1 V2 - bezlusterkowiec na serio? Cyfrowa ramka fotograficzna za 150 euro Olympus Stylus SH2 - zoom 24x, stylowa obudowa i zapis RAW

Popularne w tym tygodniu:

Canon przestał używać nazw Master oraz Slave. Firma daje przykład innym Sony A7S III pojawi się latem 2020 roku. Producent potwierdza Master i Slave: Nikon odszedł od tych słów już 20 lat temu Koniec Olympusa? Nie tak prędko. Oto nowa roadmapa obiektywów Canon EOS R5 oraz Canon EOS R6: Bezlusterkowce zdefiniowane na nowo Sony FE 12-24 mm f/2.8 G Master już jest! Zobacz zdjęcia przykładowe Wyciekła lista lipcowych premier Canona. Co zobaczymy? Wyciekły zdjęcia Canona EOS R6. Zapowiada się przemyślany aparat Sony A7S III: Czy będzie miało wizjer o rozdzielczości 9,44 mln punktów? Pixii ma 12 Mpix, matrycę APS-C, 4 GB wewnętrznej pamięci i brakuje mu ekranu Sigma fp otrzymuje potężną aktualizację: Dual ISO, ProRes RAW, wyjście 4K i inne Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR – odpowiednik 24 mm w końcu w systemie!