Nowy adapter Fusion Smart AF zapewni automatyczną komunikację Nikon-Sony

Nowy adapter Fusion Smart AF zapewni automatyczną komunikację Nikon-Sony
Marcin Falana

24.11.2016 11:39, aktual.: 24.11.2016 23:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent akcesoriów fotograficznych Fotodiox wprowadza do swojej oferty nowy adapter, który pozwala na podłączenie obiektywów Nikona i przeniesienie wszystkich funkcji do korpusów Sony z mocowaniem E.

Adapter Fusion Smart AF umożliwia zamocowanie do korpusów Sony E obiektywów Nikon G AF-I oraz AF-S i zapewnia komunikację. Dzięki czemu użytkownicy będą mogli cieszyć się działającym autofokusem, możliwością manualnej zmiany przysłony czy nawet stabilizacją obrazu w szkłach, które taką oferują.

Full Auto Control of Nikon lenses on your Sony Camera: The Nikon to Sony E-mount FUSION

Adapter Fotodiox Fusion Smart AF do napędu autofokusu używa energię z korpusu. Poza tym przesyła dane z obiektywu do korpusu, więc wszystko ląduje w EXIF-ie.

Fotodiox Fusion Smart AF
Fotodiox Fusion Smart AF

Według przedstawicieli firmy adapter najlepiej współpracuje z najnowszymi korpusami, które oferują detekcję fazy, czyli np. Sony A7R II. Adapter współpracuje także z korpusami, które oferują tylko detekcję kontrastu, jednak osiągi są dużo słabsze, o czym uprzedza producent.

Fotodiox Fusion Smart AF
Fotodiox Fusion Smart AF

Ponieważ Nikon w swoich obiektywach do przymykania przysłony wykorzystuje napęd mechaniczny, producent Fusion Smart AF zastosował specjalny silnik, który to obsługuje, więc obiektywy, które nie oferują pierścienia przysłony, możemy przymknąć z poziomu korpusu. Oznacza to także, że adapter wspiera pomiar światła w trybach półautomatycznych.

Fotodiox Fusion Smart AF
Fotodiox Fusion Smart AF

Adapter Fotodiox Fusion Smart AF może być świetną kartą przetargową dla użytkowników systemu Nikona, którzy chcieliby fotografować bezlusterkowcamiSony jednak nie chcą od razu zmieniać całej szklarni. Cena to 370 dolarów, więc przy cenie lepszego obiektywu nie jest to duży wydatek.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)