Nowy firmware Metabones wspiera 10 kl./s z AF-C na Sony A7 III

Nowy firmware Metabones wspiera 10 kl./s z AF‑C na Sony A7 III

Nowy firmware Metabones wspiera 10 kl./s z AF-C na Sony A7 III
Źródło zdjęć: © © MF
Marcin Watemborski
27.06.2019 08:14, aktualizacja: 26.07.2022 15:45

Metabones to producent jednych z najbardziej popularnych adapterów między bagnetami Canon EF, a Sony E. Najnowsza aktualizacja oprogramowanie układowego pozwoli na robienie 10 kl./s z ciągłym autofokusem.

Jeszcze kilka lat temu, gdy pojawiły się pierwsze aparaty linii Sony A7, nikt nie myślał, że z czasem powstaną przejściówki do obiektywów innych systemów z działającym autofokusem. Pierwsze generacje adapterów pozwalały tylko na podłączenie obiektywów z lustrzanek z innym bagnetem, później doszła kontrola przysłony, a nawet przeniesienie algorytmów AF.

Współczesne adaptery działają dobrze. Bez problemu podłączymy obiektywy innych marek. Metabones to obecnie lider tego rynku. Głównym produktem tej firmy jest adapter, który pozwala podłączyć obiektywy Canon EF do korpusów takich, jak: Sony A7 III, Sony A7R III czy Sony A9. Najnowsza aktualizacja może być bardzo interesująca zwłaszcza dla posiadaczy najnowszych ”siódemek”.

Nowe oprogramowanie jest przeznaczone dla następujących produktów: EF-E Smart Adapter IV/V/Cine oraz EF-E Speed Booster ULTRA I/II. Każdy z adapterów można zaktualizować za pomocą wbudowanego portu USB, natomiast starsze wersje trzeba odesłać do producenta.

Główna, zachwycająca nowość, polega na możliwości fotografowania z prędkością 10 kl./s z ciągłym autofokusem. Ta opcja to maksymalna prędkość dla Sony A9, która w końcu jest również dostępna dla Sony A7 III. Producent zaleca ustawienia adaptera w tryb zaawansowany, a aparatu w tryb priorytetu AF-C, by uzyskać jak najlepsze wyniki.

Aktualizacja jest dostępna dla Maków oraz pecetów z Windowsem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)