Teraz zamocujesz do Canona EOS R i Nikona Z szeroką gamę obiektywów

Teraz zamocujesz do Canona EOS R i Nikona Z szeroką gamę obiektywów

Teraz zamocujesz do Canona EOS R i Nikona Z szeroką gamę obiektywów
Monika Homan
19.10.2018 07:30, aktualizacja: 19.10.2018 09:30

Firma Kipon ogłosiła sprzedaż całej serii adapterów, które pozwolą na zamocowanie szerokiej gamy obiektywów do nowych pełnoklatkowych bezlusterkowców Canona EOS R i Nikona Z. Jest w czym wybierać.

Kipon, firma produkująca adaptery do obiektywów od 10 lat właśnie zaczęła sprzedaż ponad 20 nowych modeli, które pozwolą na zamocowanie do Nikona Z i Canona EOS R szerokiej gamy obiektywów.

Jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy kupili, lub planują zakup nowych pełnoklatkowych bezlusterkowców. Możecie wybierać wśród 11 różnych adapterów do każdego z systemów. Za ich pomocą podłączycie do nowego Nikona i Canona obiektywy z mocowaniem: Leica M, Leica R, M42, Rollei QBM, Minolta MD, Pentax K, Contax/Yashica, Canon FD, Canon EF, Olympus OM oraz Mamiya 645.

Obraz

Adaptery te pozwalają na zamocowanie, ale nie na komunikację obiektywu z korpusem, więc każde podłączone szkło będzie działać tylko manualnie. Ceny uzależnione są od rodzaju mocowania i wahają się od 30 dolarów za Leicę M do 158 dolarów za Mamiyę.

Produkty jeszcze nie trafiły na półki polskich sklepów, więc nie znamy cen na naszym rynku, ale można je zamawiać za pośrednictwem amerykańskich serwisów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)