Techart TZE‑01 to pierwszy adapter obiektywów Sony E do Nikona Z6 i Z7

Techart TZE-01 to pierwszy adapter obiektywów Sony E do Nikona Z6 i Z7
Justyna Kocur-Czarny

24.06.2019 11:55, aktual.: 26.07.2022 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chińska firma Techart wypuściła kilkumilimetrowy adapter, który znacznie ułatwi życie właścicielom bezlusterkowców Nikona. Teraz będziecie mogli podłączyć do nowego systemu obiektywy z bagnetem Sony E.

Techart PRO wypuściło właśnie pierwszy na świecie adapter, który pozwoli zamocować obiektywy Sony E do Nikona Z6 i Z7. Ze względu na niewielką odległość elementów optycznych między obiektywam, a body. Nowa przejściówka nie mogła mieć więcej niż kilka milimetrów grubości. Specjalistom w Techart udało się sprostać temu niełatwemu zadaniu i tak powstał adapter TZE-01.

W niewielkim kawałku metalu producenci musieli zmieścić procesor, który przetwarza sygnały między aparatem, a obiektywem. Udało się przy tym zachować wszystkie funkcje, takie jak: wykrywanie oka, autofokus, tryb automatycznej przysłony, czy time-lapse.

Introduction to Techart Sony E - Nikon Z Autofocus Adapter (TZE-01)

Adapter ucieszy właścicieli Nikona Z6 oraz Z7. Ponadto jest również kompatybilny z większością obiektywów Sony, Sigma, Tamron oraz Zeiss. Świetny rozwiązaniem jest dołączenie stacji dokującej do adaptera, która umożliwi w przyszłości aktualizację oprogramowania, by ten mógł działać z nowymi obiektywami.

Techart TZE-01 jest trafił na rynek 24 czerwca 2019 roku w cenie 249 dolarów (około 930 złotych).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)