Techart TZE-01 to pierwszy adapter obiektywów Sony E do Nikona Z6 i Z7

Techart TZE-01 to pierwszy adapter obiektywów Sony E do Nikona Z6 i Z7

Techart TZE-01 to pierwszy adapter obiektywów Sony E do Nikona Z6 i Z7
Justyna Kocur-Czarny
24.06.2019 11:55, aktualizacja: 26.07.2022 15:45

Chińska firma Techart wypuściła kilkumilimetrowy adapter, który znacznie ułatwi życie właścicielom bezlusterkowców Nikona. Teraz będziecie mogli podłączyć do nowego systemu obiektywy z bagnetem Sony E.

Techart PRO wypuściło właśnie pierwszy na świecie adapter, który pozwoli zamocować obiektywy Sony E do Nikona Z6 i Z7. Ze względu na niewielką odległość elementów optycznych między obiektywam, a body. Nowa przejściówka nie mogła mieć więcej niż kilka milimetrów grubości. Specjalistom w Techart udało się sprostać temu niełatwemu zadaniu i tak powstał adapter TZE-01.

W niewielkim kawałku metalu producenci musieli zmieścić procesor, który przetwarza sygnały między aparatem, a obiektywem. Udało się przy tym zachować wszystkie funkcje, takie jak: wykrywanie oka, autofokus, tryb automatycznej przysłony, czy time-lapse.

Introduction to Techart Sony E - Nikon Z Autofocus Adapter (TZE-01)

Adapter ucieszy właścicieli Nikona Z6 oraz Z7. Ponadto jest również kompatybilny z większością obiektywów Sony, Sigma, Tamron oraz Zeiss. Świetny rozwiązaniem jest dołączenie stacji dokującej do adaptera, która umożliwi w przyszłości aktualizację oprogramowania, by ten mógł działać z nowymi obiektywami.

Techart TZE-01 jest trafił na rynek 24 czerwca 2019 roku w cenie 249 dolarów (około 930 złotych).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)