Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW

Na rynku popularnych komercyjnych programów do edycji surowych plików z aparatu (RAW) nie ma zbyt wielkiego wyboru. Jeśli jednak nie chcecie używać Camera RAW, Lightrooma ani Capture One, niedługo możecie znaleźć alternatywę.

Firma ON1 przedstawiła program ON1 Photo RAW, nad którym pracuje. Jest on nazywany przez twórców „pierwszym od 10 lat całkowicie nowym programem do przetwarzania RAWów i niedestrukcyjnym edytorem obrazów”. Czy faktycznie będzie to innowacyjne rozwiązanie?

Według producenta, ON1 Photo RAW został zakodowany w taki sposób, że bez problemu dostosuje się do plików RAW o dużej rozdzielczości oraz w pełni wykorzysta zasoby naszych komputerów. Program ma być najszybszym i najłatwiejszym edytorem RAWów na rynku. Przewagą nad innymi tego typu tworami, którą podkreśla ON1, jest dostosowanie do wymagań stawianych przez współczesne aparaty fotograficzne i ilość danych, które przenoszą.

[Photo RAW] będzie otwierał 50-megaikselowe pliki w ciągu ułamków sekund na standardowym PC albo Macu. Obróbka będzie odbywała się w czasie rzeczywistym, bez opóźnień, ani frustrującego oczekiwania na wczytanie pliku z korekcjami.- zakładają twórcy programu.

ON1 Photo RAW jest owocem kilku lat intensywnego projektowania i kodowania. Nie będzie wymagał od fotografów importowania katalogów w taki sposób, jak robi się to w Lightroomie. Według producenta jest to proces, który pochłania zbyt wiele czasu, zanim jeszcze edycja się rozpocznie.

Program będzie zawierał w sobie skomplikowane filtry znane z ON1 Effects oraz ON1 Portrait, w tym rozmycie soczewkowe, retusz skóry, dynamiczny kontrast, opcje HDR oraz wiele innych. Wszystko będzie rozwiązane niedestrukcyjnie. Wszystkie suwaki mają reagować w czasie rzeczywistym dzięki wykorzystaniu potencjału współczesnych kart graficznych oraz algorytmów Open GL i Open CL.

W ON1 Photo RAW znajdziemy możliwość pracy na warstwach, pędzle oraz zaawansowane narzędzia do maskowania. Dodatkowo będziemy mogli wykorzystać program jako wtyczkę do Lightrooma i Photoshopa, aplikację do otwierania Nik Collection oraz rozszerzenie do Apple Photos.

ON1 planuje wypuścić program na rynek na jesieni tego roku, jako część abonamentu ON1 Plus Pro, którego koszt wynosi 150 dolarów rocznie. Warto podkreślić, że nie jest to do końca subskrypcja, dzięki której będziecie mieli tylko dostęp do bieżących aktualizacji programów, ale będziecie mogli korzystać z nich nawet jeśli przestaniecie płacić.

Jeśli kupiliście wcześniej ON1 Photo 10 – będziecie mieli okazję do wykonania aktualizacji. Jego cena nie została jeszcze zapowiedziana. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Wro Fashion Foto vol. 3 niebawem zagości we Wrocławiu Mikrokalibracja obiektywów w Nikonie jest dziecinnie prosta Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2016 Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9 TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych Przyznano Nagrody Pulitzera 2016 w kategoriach dziennikarstwa wizualnego Znamy wyniki La Grande PHOTO International Photography Awards 2016 Ruszają warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Jakubem Kaźmierczykiem. Zniżka dla naszych czytelników! Wygraj ekskluzywne warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Czy Hasselblad wejdzie na rynek prosumentów? Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii? Samotnie na Atlantyku po raz trzeci - Aleksander Doba podejmuje nowe wyzwanie NASA udostępniła za darmo prawie 3 miliony zdjęć z kosmosu Byliśmy na targach Film Video Foto 2016 Łodzi. Moc była z nami Phil Collins prezentuje odświeżone wersje swoich klasycznych albumów Naukowcy odkryli jak użyć DNA do przechowywania zdjęć Photocrowd - spróbuj sprzedać swoje zdjęcie Odszedł Człowiek, a z nim wielki Artysta - nie żyje Andrzej Bersz Fileship.io – narzędzie, które pomaga egzekwować zapłatę od klientów Czy w Sony a7R III zobaczymy 80-megapikselową matrycę? Rusza Nikon Roadshow 2016. To dobra okazja do przetestowania obiektów Nikkor

Popularne w tym tygodniu:

Elon Musk zablokował fotografa, który poprosił o podpisanie zdjęcia Lightroom przyspiesza! W końcu korzysta z mocy karty graficznej USA: Ugryzła ją trująca ośmiornica, gdy robiła zdjęcie na konkurs Portret Beyoncé Knowles trafi do National Portrait Gallery Nikon Photo Contest 2018-2019. Polacy na podium Corel PaintShop Pro 2020: klonowanie z uwzględnieniem zawartości Sigma 35 mm f/1.2 i Sigma 45 mm f/2.8 – znamy ceny i dostępność w Polsce Kalendarz Pirelli 2020, czyli wyśmienite portrety Paolo Roversi Zuza Krajewska autorką Kolekcji Wrzesińskiej: ”Powinno być dobrze. It should be ok.”