ON1 Photo Raw 2019.5 będzie mógł pracować na dwóch monitorach

ON1 Photo Raw 2019.5 będzie mógł pracować na dwóch monitorach
Anna Rymsza

25.04.2019 10:21, aktual.: 26.07.2022 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program do obróbki zdjęć ON1 Photo Raw czekają kolejne zmiany. Majowa aktualizacja pozwoli między innymi oddzielić przeglądarkę zdjęć od widoku edycji i pracować na dwóch monitorach.

ON1 Photo Raw 2019.5 zostanie wydany w nowej wersji w połowie maja. Najciekawszą zmianą jest możliwość pracy na dwóch monitorach, co umożliwiają niektóre konkurencyjne programy (na przykład Lightroom). W tym trybie pracy na jednym ekranie można uruchomić przeglądarkę zdjęć, na drugim zaś moduł edycji. Ten sposób pracy sprawdzi się też podczas prezentacji kolekcji zdjęć na projektorze lub telewizorze.

Dual Mode - ON1 Photo RAW 2019.5

Pozostałe zmiany w ON1 Photo Raw 2019.5

To nie koniec zmian. Aktualizacja wprowadzi także możliwość przeglądania i edytowania całej historii zmian dla każdego ze zdjęć. Można będzie cofnąć się do dowolnego etapu pracy, zmienić jego parametry albo usunąć wszystkie nowsze zmiany, znajdujące się "nad nim" w stosie.

Selektywna synchronizacja daje większą kontrolę nad zmianami i presetami, które są wprowadzane na wielu zdjęciach jednocześnie lub kopiowane. By sortowanie zdjęć było łatwiejsze, ON1 Photo Raw wprowadzi hierarchiczny układ słów kluczowych. Istniejące tagi będzie można łączyć w tagach nadrzędnych. Na systemie macOS poprawiona zostanie wtyczka dla Apple Photos, na Windowsie zaś renderowanie na ekranach HiDPI.

Ceny i dostępność

ON1 Photo Raw można przetestować za darmo na Windowsie i macOS.

Jeśli program przypadnie wam do gustu, teraz jest świetny moment, by go kupić. Z okazji nadchodzącej premiery nowej wersji programu, cena została obniżona z 99,99 dolarów do 69,99. Można kupić wersję ON1 Photo Raw 2019.2, która zostanie za darmo zaktualizowana do 2019.5 w maju. W zestawie znajduje się też zestaw tekstur, presetów, nakładek i LUT-ów oraz film instruktażowy, nagramy przez Matta Kloskowskiego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)