Konwerter plików RAW, DxO Optics Pro 9 Elite Edition udostępniony za darmo

Konwerter plików RAW, DxO Optics Pro 9 Elite Edition udostępniony za darmo

Konwerter plików RAW, DxO Optics Pro 9 Elite Edition udostępniony za darmo
Źródło zdjęć: © © [Unique Photo Youtube / Youtube](https://youtu.be/cJT9wqOvcyA)
Mikołaj Rożek
06.12.2016 16:08, aktualizacja: 26.07.2022 18:44

Dobrych programów do obróbki zdjęć nigdy za mało. Tym lepiej, kiedy możemy dostać profesjonalne narzędzie bez opłaty. Przez ponad dwa miesiące program Optics Pro 9 Elite Edition, firmy DxO, będzie dostępny do pobrania za darmo.

Niekwestionowanym liderem w kwestii oprogramowania do obróbki zdjęć od lat pozostaje Adobe. Nie oznacza to oczywiście, że jesteśmy skazani bezapelacyjnie na korzystanie z Photoshopa lub Lightrooma, gdy obrabiamy zdjęcia. Istnieje szereg aplikacji alternatywnych, które akurat mogą przypaść do gustu.

Obraz

Firma DxO jest czołowym specjalistą w zakresie testowania sprzętu fotograficznego. Wyniki ich skrupulatnych badań nad możliwościami aparatów cyfrowych stały się wyznacznikiem w dzisiejszym biznesie fotograficznym. Dodatkowo stworzyli kilka programów komputerowych. Jednym z nich jest seria DxO Optics Pro.

Obraz
© © [DxO / Youtube](https://youtu.be/OWUfmZhOu6Y)

Serwis Shareware on Sale udostępnił wersję DxO Optics Pro 9 Elite Edition do pobrania bez dodatkowych opłat przez nadchodzące 76 dni. Trzeba tylko wypełnić ankietę. Jest to świetna okazja do wypróbowania profesjonalnego narzędzia, którego główna funkcjonalność skupia się na obróbce plików RAW. Celem, jaki przyświeca projektantom programu, jest doprowadzenie do perfekcji manipulacji surowymi plikami naszych aparatów.

DxO OpticsPro 9 video

Największą zaletą Optics Pro 9 jest radzenie sobie z optycznymi artefaktami na naszych zdjęciach. Zaawansowane techniki korekcji zniwelują najbardziej uporczywe dystorsje, jak aberracja chromatyczna czy niepożądane winietowanie. Na pochwałę zasługują także algorytmy odszumiania oraz możliwości wyciągania prześwietleń i przepaleń.

DxO Optics Pro 9 : Getting started & new features | Webinar

Pozyskując tę wersję oprogramowania, dostajemy dożywotnią licencję na dwa stanowiska do korzystania zarówno komercyjnie jak i niekomercyjnie. Jest jednak kropla goryczy. Nie uzyskamy żadnych darmowych aktualizacji, co więcej, jeśli zaktualizujemy tę wersję, może zmienić status na "niezarejestrowana". Poza tym nie będziemy mieć dostępu do bezpłatnego wsparcia technicznego oraz otrzymanego klucza programu nie możemy odsprzedać. Mimo to, taka okazja nie zdarza się codziennie i zdecydowanie warto DxO Optics Pro 9 Elite Edition wypróbować. Udostępniona została zarówno wersja na Windows jak i na Maca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)