ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach

ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach

ON1 Photo RAW 2018 depcze Lightroomowi po piętach
Marcin Falana
10.11.2017 14:23, aktualizacja: 26.07.2022 18:16

ON1 Photo RAW 2018 to kolejna aplikacja, która zachęca do rezygnacji z Lightrooma. Nowy silnik do RAW-ów i rozbudowana funkcjonalność rodem z Photoshopa to dobre argumenty przemawiające za zmianą programu do RAW-ów.

ON1 Photo RAW 2018 zapowiada się poważnym konkurentem dla Lightrooma, szczególnie w nowej wersji Classic CC, która wymaga subskrypcji. ON1 Photo RAW oferuje natomiast nowy silnik do wywoływania RAW-ów i nową funkcję HDR do łącznia zdjęć w celu zwiększania dynamiki. Co więcej ON1 twierdzi, że większość ulepszeń w nowej wersji została wprowadzona dzięki bezpośrednim konsultacjom z użytkownikami.

ON1 Photo RAW 2018 – Overview

ON1 Photo RAW oferuje także funkcję łączenia zdjęć w panoramy - Pano Stitchin, oraz nowe narzędzie do selekcji i maskowania tła. Aplikacja doczekała się także nowego wyglądu dzięki czemu prezentuje się bardziej nowocześnie.

Obraz

Reszta funkcjonalności także robi wrażenie, do dyspozycji mamy oczywiście możliwość zmiany ekspozycji, kontrastu, kolorów, cieni, świateł, korektę wad optycznych obiektywów, czy setki efektów, które można dostosować. Do dyspozycji są także warstwy, a selekcji możemy dokonywać prawie wszystkimi narzędziami, co bardziej przypomina już funkcjonalność Photoshopa niż Lightrooma.

All-in-One RAW Processor and Photo Editor

Aplikacja ON1 Photo RAW 2018 jest dostępna w wersji darmowej trial na 30 dni, pełna wersja programu kosztuje 120 dolarów, czyli około 440 zł, a jedna licencja pozwala na zainstalowanie go na 5 urządzeniach. W pakiecie jest także aplikacja mobilna.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)