Ogromne obiekty, osadzone w różnych przestrzeniach dla pokazania ich rozmiaru

Patrząc na różne obiekty na zdjęciach, często nie zdajemy sobie sprawy, jak są wielkie, ponieważ nie mamy żadnego punktu odniesienia. Kevin Wisbeth postanowił osadzić znane budynki, maszyny i monumenty w różnych sceneriach, by pokazać ich ogrom.

Kevin Wisbeth jest studentem, który prowadzi kanał na YouTube o nazwie „A Quick Perspective”, na którym umieszcza filmiki z porównaniami różnego rodzaju obiektów, stworzonych przez człowieka oraz naturalnych dzieł natury. Osadza je w przestrzeni, by dać widzom odbiór rzeczywistej wielkości danego wytworu. Zobaczcie poniżej jak planuje się prom kosmiczny na liście Wisbetha.

W filmikach Kevina są nie tylko przeniesienia perspektywy, ale również interesujące fakty. W filmiku dotyczącym bombowca B-2 pokazuje jego rozmiar oraz przedstawia zadziwiającą specyfikację tej maszyny.

Podobnie ma się sprawa z legendarnym Megalodonem, czyli pradawnym, największym na świecie, rekinem. Zdecydowanie nie chciałbym spotkać jednego z nich.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Tęczowe Adobe Creative Cloud. Firma zmienia logo Niemożliwe? Rozmyte zdjęcia odzyskują kontury Naukowcy mają sposób na lepsze zdjęcia czarnej dziury. To prostsze niż myślisz Dziecko porwane przez drona. To pomysł na oryginalną kartkę świąteczną Instagram. Dlaczego wszyscy robimy te same zdjęcia? LensPack - metoda na szybszą wymianę obiektywów? Widzisz na tych zdjęciach twarze? To pareidolia! Dwubitowa fotografia znów w natarciu. Fotograf podpiął obiektyw Canona do Game Boya Wypadli z motorówki podczas zdjęć, a ta wyrwała się spod kontroli ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Przypiął się do samochodu i zaczął nagrywać. Miał 1 szansę na dobre ujęcie Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie

Popularne w tym tygodniu:

Zjawiskowa natura na filmie. To nie jest science-fiction Wzruszający obraz natury. Niedźwiedzica opłakiwała zabite młode Zobacz to na własne oczy. Rzadkie nagranie pokazuje karmiącego likaona Był krok od śmierci. Starcie z rekinem nagrał pilot drona Transseksualna modelka w Sports Illustrated. Zapozowała w stroju kąpielowym Zrobili selfie, gdy uderzył w nich piorun. To nie jest fotomontaż