Ogromne obiekty, osadzone w różnych przestrzeniach dla pokazania ich rozmiaru

Patrząc na różne obiekty na zdjęciach, często nie zdajemy sobie sprawy, jak są wielkie, ponieważ nie mamy żadnego punktu odniesienia. Kevin Wisbeth postanowił osadzić znane budynki, maszyny i monumenty w różnych sceneriach, by pokazać ich ogrom.

Kevin Wisbeth jest studentem, który prowadzi kanał na YouTube o nazwie „A Quick Perspective”, na którym umieszcza filmiki z porównaniami różnego rodzaju obiektów, stworzonych przez człowieka oraz naturalnych dzieł natury. Osadza je w przestrzeni, by dać widzom odbiór rzeczywistej wielkości danego wytworu. Zobaczcie poniżej jak planuje się prom kosmiczny na liście Wisbetha.

W filmikach Kevina są nie tylko przeniesienia perspektywy, ale również interesujące fakty. W filmiku dotyczącym bombowca B-2 pokazuje jego rozmiar oraz przedstawia zadziwiającą specyfikację tej maszyny.

Podobnie ma się sprawa z legendarnym Megalodonem, czyli pradawnym, największym na świecie, rekinem. Zdecydowanie nie chciałbym spotkać jednego z nich.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Po co 100 Olympusów w jednym miejscu? Zdjęcia chińskich strojów dla stewardess zaskoczyły wszystkich podczas Paryskiego Tygodnia Mody Fotografia przyszłości: Sony patentuje fotograficzną soczewkę kontaktową Reuters: najlepsze zdjęcia ze stycznia Wyścig jeleni z kolarzami. Fotograf uchwycił piękną chwilę Jak wyglądają księżyce krążące wokół Jowisza? Zobaczcie, jakie są najpopularniejsze aparaty wykorzystywane w fotografii stockowej Zdjęcia wiewiórki z kwiatem stały się hitem internetu. Są przeurocze! Ponad 4 000 000 000 (cztery miliardy) zdjęć na Flickrze! Kamera do patrzenia przez ściany i bluzki W XIX wieku każdy chciał mieć takie zdjęcie. Tak wyglądały "Carte de visite" Naukowcy stworzyli portret Loli na podstawie DNA sprzed 5700 lat

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Zdjęcie noworodka patrzącego spod byka stało się hitem internetu Dziewczyna sfingowała sesję na Bali. Zrobiła zdjęcia w sklepie Ikea Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Odnaleziono tajemniczy album. Był pełny zdjęć jednej kobiety i znanych osób Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Zobacz, jak działają systemy laserowej neutralizacji dronów Rodzina robiła zdjęcia na torach. Cudem wszyscy uszli z życiem Selfie-turystyka. Czy potrafimy podróżować bez robienia zdjęć?