Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie

Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie03.12.2018 10:01
Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie
Paweł Ziemiński

Sully, ukochany pies George’a H. W. Busha, który będzie towarzyszył trumnie zmarłego prezydenta w drodze do Waszyngtonu. Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiło się to łamiące serce zdjęcie. Rzecznik prasowy Jim McGrath podpisał zdjęcie słowami: ”Misja ukończona”.

Sully to labrador, który służył zmarłemu 41. prezydentowi USA – George’owi H. W. Bushowi. Pies zyskał swoje imię po pilocie Chesley’u B. ”Sullym” Sullenbergerze, czyli mężczyźnie, który uratował 155 pasażerów z uszkodzonego samolotu podczas lądowania na rzece Hudson w 2009 roku.

Chociaż nasza rodzina będzie tęskniła za Sully, cieszymy się, że pies przyniesie tę samą radość co nam ludziom w swoim nowym domu

Zwierzę jest niesamowite. Reaguje na 2-stronicową listę komend, wśród których jest m.in. odbieranie telefonu. Ostatnim zadaniem czworonoga jest towarzyszenie trumnie z ciałem zmarłego prezydenta w podróży do Waszyngtonu. Po uroczystościach zwierzę wróci do pracy z weteranami w Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda. Pies Sully towarzyszył Bushowi od śmierci jego żony Barbary latem 2018 roku.

George H. W. Bush był 41. prezydentem USA i został wybrany z ramienia Partii Republikańskiej. Zmarł w wieku 94 lat, 30 listopada 2018 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)