Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie

Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie

Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie
Paweł Ziemiński
03.12.2018 10:01, aktualizacja: 26.07.2022 16:03

Sully, ukochany pies George’a H. W. Busha, który będzie towarzyszył trumnie zmarłego prezydenta w drodze do Waszyngtonu. Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiło się to łamiące serce zdjęcie. Rzecznik prasowy Jim McGrath podpisał zdjęcie słowami: ”Misja ukończona”.

Sully to labrador, który służył zmarłemu 41. prezydentowi USA – George’owi H. W. Bushowi. Pies zyskał swoje imię po pilocie Chesley’u B. ”Sullym” Sullenbergerze, czyli mężczyźnie, który uratował 155 pasażerów z uszkodzonego samolotu podczas lądowania na rzece Hudson w 2009 roku.

Chociaż nasza rodzina będzie tęskniła za Sully, cieszymy się, że pies przyniesie tę samą radość co nam ludziom w swoim nowym domu

Zwierzę jest niesamowite. Reaguje na 2-stronicową listę komend, wśród których jest m.in. odbieranie telefonu. Ostatnim zadaniem czworonoga jest towarzyszenie trumnie z ciałem zmarłego prezydenta w podróży do Waszyngtonu. Po uroczystościach zwierzę wróci do pracy z weteranami w Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda. Pies Sully towarzyszył Bushowi od śmierci jego żony Barbary latem 2018 roku.

George H. W. Bush był 41. prezydentem USA i został wybrany z ramienia Partii Republikańskiej. Zmarł w wieku 94 lat, 30 listopada 2018 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)