Apple wydaje pamiątkowy album, pokazujący historię 20 lat ewolucji wzornictwa

Firma Apple słynie między innymi z dopracowanej stylistyki swoich urządzeń. Od wielu lat są one utrzymywane w minimalistycznej estetyce, która wciąż się zmienia w myśl „mniej, znaczy więcej”. Teraz możecie stać się szczęśliwymi posiadaczami albumu, który pokazuje przekrój przez dokładne wzornictwo producenta tych urządzeń premium.

© Andrew Zuckerman / Apple / www.apple.com

Firma Apple ogłosiła wydanie pamiątkowego albumu, dokumentującego 20 lat zmian we wzornictwie. Znajdzie się w nim 450 zdjęć dawnych oraz obecnych produktów. Książka fotograficzna „Designed by Apple in California” to przekrój przez historię firmy od iMaca z 1998 roku do Apple Pencil z 2015. W środku znajdą się również informacje na temat materiałów i technik wykorzystywanych przez zespół projektantów w przedziale 2 dekad.

Książka jest dedykowana pamięci Steve'a Jobsa i ma na celu pokazanie światu kreatywny sposób myślenia twórcy firmy oraz współczesnych projektantów.

Motywacją Steve'a od samego początku było stworzenie czegoś wielkiego dla ludzkości, co pozostaje naszą ideą oraz celem na przyszłość. To archiwum ma być delikatnym zbiorem wielu produktów, opracowanych przez zespół na przestrzeni lat. Mamy nadzieję, że rozjaśni to trochę to, dlaczego nasze produkty istnieją i jak zostały stworzone. Jednocześnie mamy nadzieję, że posłuży jako źródło informacji oraz inspiracji dla studentów wszystkich dziedzin wzornictwa.

Jony Ivy, główny projektant Apple

Produkty, przedstawione w książce, są rezultatem bliskiej współpracy między wieloma zespołami. Zdjęcia wykonał Andrew Zuckerman w swoim specyficznym stylu, obrazując 450 fotografiami proces powstawania produktów oraz efekt końcowy.

Książka będzie dostępna w 2 rozmiarach. Za mniejszy (10,2 x 12,75”) zapłacimy 199 dolarów, za większy (13 x 16,25”) natomiast 299 dolarów. Książka jest dostępna od dzisiaj (16 listopada) na stronie internetowej producenta oraz wybranych sklepach Apple Store.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

12 historii o zaufaniu Koniec wsparcia Apple Aperture. Apple poleca Lightroom Classic Darmowa baza danych 2 mln zdjęć. Unsplash udostępnił dwie paczki Wakacyjny kurs fotografii w AF Sony sprzedaje mniej aparatów, ale zarabia więcej. Czy to koniec spadków w branży fotograficznej? Photokina 2008: Fujifilm pokazuje system fotografii trójwymiarowej Fotograf pomógł odnaleźć dzieci ze skradzionego samochodu Photoshop dla mas, czyli Express Do pobrania: Lightroom 2.4 i Camera Raw 5.4 Zostań redaktorem Fotoblogii W Łodzi ruszyła 17. edycja targów Film Video Foto 2014 Wstaw się! Swoich znajomych też...

Popularne w tym tygodniu:

NASA wciąż nie wie, dlaczego teleskop Hubble’a utracił dane. Są konsekwencje