Wyniki konkursu „Pokaż swoją drogę". Zobacz, kto wygrał cenne nagrody od firmy Asus

Wyniki konkursu „Pokaż swoją drogę". Zobacz, kto wygrał cenne nagrody od firmy Asus
Źródło zdjęć: © © Piotr Lisowski / 1. miejsce w konkursie „Pokaż swoją drogę"
Redakcja Fotoblogia.pl

23.11.2015 19:35, aktual.: 26.07.2022 19:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zainteresowanie konkursem „Pokaż swoją drogę" z Waszej strony było ogromne. Otrzymaliśmy prawie 1200 fotografii, z których wybraliśmy trzy najlepsze.

Obraz

Razem z firmą Asus Polska zorganizowaliśmy dla Was na początku listopada specjalny konkurs fotograficzny z cennymi nagrodami. Konkursowe hasło i zadanie zarazem brzmiało: „Pokaż swoją drogę”. Ten szeroki jak filozofia Zen temat można różnie interpretować, co też pokazaliście przysyłając nam prawie 1200 różnorodnych fotografii. Wśród zgłoszonych zdjęć znaleźliśmy zarówno fotografie z przeróżnych podróży po całym świecie, jak i kadry najbliższych osób, pasji czy artystyczne wizje życiowej drogi. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom. Wybór nie był łatwy - staraliśmy się w kilka osób dokładnie przejrzeć wszystkie zdjęcia, a dłuższe oczekiwanie na rezultaty był podyktowany koniecznością sprawdzenia niektórych wybranych początkowo zdjęć pod względem zgodności z regulaminem. Ostatecznie udało się wybrać trzy najlepsze, których autorom serdecznie gratulujmy!

  1. miejsce - Piotr Lisowski

Pierwsze miejsce w konkursie „Pokaż moją drogę" zdobyła fotografa Piotr Lisowskiego. Czarno-biała praca jest na wysokim poziome - dosłownie i w przenośni. Zdjęcie powstało w Alpach Francuskich na wysokości ok. 4248 m n.p.m. Więcej na temat okoliczności powstania zdjęcia krótko opowiedział nam jego autor:

Piotr Lisowski:

„Zdjęcie rzeczywiście przedstawia "moją drogę" - Alpy Francuskie, a dokładnie Col Du Midi i seraki [bloki lodu - przyp. red.] Mont Blanc Du Tacul na wysokości 4248 m n.p.m., który zdobyliśmy tego dnia. Scena na zdjęciu to początki tygodniowego załamania pogody, które uniemożliwło nam zdobycie Mont Blanc drogą 3M. Ta droga ciągle mnie do dzisiaj... Zdjęcie zostało wykonane Nikonem D80 z obiektywem Nikkor 18-135 mm f/3.5-5.6 na ogniskowej 52 mm. Ustawiłem czułość ISO 1600 i przysłonę f/8."

Doceniliśmy tę fotografię ze względu na trafne nawiązanie do hasła konkursowego, ale także ciekawą kompozycję, wysoką jakość techniczną. Podobają nam się różne faktury, kształty, linie, a także ciekawie uchwycone cienie i światło, które ze sobą współgrają. Trudne warunki drogi podkreślają chmury, ale także malutkie, czarne sylwetki podróżników zmierzających do swojego namiotu. Serdecznie gratulujemy!

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

W nagrodę Piotr Lisowski otrzyma laptopa Asus ZenBook UX305FA w kolorze złotym o wartości 3000 zł brutto oraz ładowarkę ZenPower.

  1. miejsce - Kuba Sobczyk
Obraz
© © Kuba Sobczyk / 2. miejsce w konkursie „Pokaż swoją drogę"

Drugie miejsce otrzymał Kuba Sobczyk. Fotografia jest kreatywna, dobrze pokazuje styl życia, indywidualną drogę, trafnie nawiązując do pasji. Tak opisuje ją sam autor:

Kuba Sobczyk:

„Zdjęcie powstało na zboczach Kasprowego Wierchu wyrównywanego lutową nocą przez ratraki. Dzięki niskiej temperaturze i wysokiej przejrzystości powietrza udało się uwiecznić nieboskłon w pełnej krasie oraz samego siebie wyznaczajacego własną drogę. Fotografia została zarejestrowana przy pomocy EOS'a 6D i 14-milimetrowego szkła Samyang'a".

W nagrodę fotograf otrzyma smartfona ZenFone 2 Laser o wartości 850 zł brutto w kolorze czarnym oraz ładowarkę ZenPower.

  1. miejsce - Wojciech Kruczyński
Obraz
© © Wojciech Kruczyński / 3. miejsce w konkursie „Pokaż swoją drogę"

Wojciech Kruczyński:

„Zdjęcie pochodzi z samotnej wycieczki na Język Trolla w Norwegii. Wybrałem dłuższą, trudniejszą drogę, nie tą, którą zwykle chodzą turyści. Szedłem moją drogą trzy dni, w pustce i ciszy, przez ośnieżone góry i płaskowyże. Taka droga skłania do myślenia w szerszym wymiarze: ile moja podróż po tym świecie będzie trwała, co na niej zobaczę i gdzie jest jej koniec. Oby wyglądał tak, jak na zdjęciu...".

Nagrodą za 3. miejsce jest ładowarka ZenPower o pojemności 10050 mAh.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)