Aplikacja Spectre - kojący efekt długiego czasu naświetlania i zero wysiłku

Aplikacja Spectre - kojący efekt długiego czasu naświetlania i zero wysiłku
Anna Rymsza

14.03.2019 09:25, aktual.: 26.07.2022 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Idealnie gładka woda, ślady zostawione przez światła samochodów, "duchy" poruszających się ludzi – to wszystko można osiągnąć dzięki aplikacji Spectre, nawet jeśli zdjęcie jest robione smartfonem, a pod ręką nie ma statywu.

Aplikacja Spectre dla iPhone'ów wykorzystuje model maszynowego uczenia, by odróżniać elementy ruchome od nieruchomych i odpowiednio symulować długi czas ekspozycji. Spectre pozwala zrobić zdjęcia wyglądające na naświetlane przez kilka minut nawet w dzień i nie wymaga filtrów ND.

Długa ekspozycja twórców Halide

Spectre to aplikacja tych samych twórców, co bardzo popularna Halide, doceniona przez wielu mobilnych fotografów. Z pomocą Spectre można wykonać kilka typowych dla długiej ekspozycji zabiegów artystycznych. Podróżnicy i fotografujący architekturę docenią możliwość rozmywania poruszających się osób i samochodów do tego stopnia, że na zdjęciu stają się niemal niewidoczne.

Kolejnym zastosowaniem Spectre jest malowanie światłem. Aplikacja pozwala robić zdjęcia, na których światła samochodów lub trzymane przez modela świecące przedmioty zostawiają charakterystyczne smugi.

Spectre pozwala malowniczo wygładzić wodę na zdjęciach krajobrazów i uzyskać interesujące efekty przy fotografowaniu mniejszych, poruszających się przedmiotów. To wszystko można zrobić "z ręki" i bez korzystania z szarych filtrów nawet w dzień. Spectre ma jednak możliwość wykrycia, że smartfon został umieszczony na statywie i weźmie to pod uwagę przy robieniu zdjęć.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

Film i Live Photo

Spectre rejestruje kilkaset klatek w ciągu kilku sekund, gdy otwarta jest wirtualna migawka. Zdjęcia są zapisywane jako Live Photo (animowane zdjęcie) w formacie HEIC, z którego można wybrać klatkę stanowiącą podstawę finalnego obrazu. Na podstawie reszty model maszynowego uczenia wybierze dane pozwalające uzyskać efekt łudząco podobny do długiego czasu naświetlania.

Korzystanie z Live Photo daje jeszcze jedną korzyść. Na zdjęciach można wykorzystać efekty Live Photos, a nawet ustawić zdjęcie z aplikacji Spectre jako animowaną tapetę w systemie iOS.

Spectre — Brilliant Long Exposures

Tylko dla iPhone'a

Aplikacja Spectre jest dostepna tylko dla smartfonów z jabłkiem. W App Store można ją kupić za 3 dolary lub 13,99 zł.

Aplikacja będzie działać na iPhonie SE, 6s i wszystkich nowszych, ale producent zaleca korzystanie z niej na iPhone 8 i nowszych, na których Spectre działa najlepiej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)