Sztuczna inteligencja oceni zdjęcia zgłoszone do konkursu Huawei

Sztuczna inteligencja oceni zdjęcia zgłoszone do konkursu Huawei
Monika Homan

18.07.2018 09:51, aktual.: 26.07.2022 17:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Huawei ogłosiła konkurs fotograficzny, w którym do wygrania są flagowe smartfony - Huawei P20 Pro. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że w jury poza Alexem Lembrechtsem "zasiądzie" sztuczna inteligencja.

Firma Huawei znana ze swoich flagowych smartfonów, nastawionych na świetną jakość zdjęć, ogłosiła ostatnio konkurs fotograficzny - "Spark the Renaissance". Zwycięskie prace wybierać będzie Alex Lembrechts, a do pomocy będzie miał sztuczną inteligencję zastosowaną w najnowszych smartfonach chińskiego producenta.

Wytrenowaliśmy sztuczną inteligencję z naszych smartfonów, żeby rozumiała jak zrobić wspaniałe zdjęcia. Ta innowacja pomaga nam identyfikować wschodzące talenty w całej Europie i pokazywać ich fotograficzny potencjał innym.

Algorytm wyszkolony jest za pomocą 4 milionów zdjęć wykonanych przez profesjonalnych fotografów. Sztuczna inteligencja oceni zdjęcia pod kątem ostrości, koloru, kompozycji i każdemu z nich da indywidualną notę.

Konkurs jest otwarty dla osób, które ukończyły 16 lat, z jednego z wymienionych Europejskich krajów: Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Irlandii, i Wielkiej Brytanii. Niestety organizator nie uwzględnił na liście Polski. Będzie trwał 8 tygodni, a zdjęcia oceniane będą w pięciu różnych kategoriach, do których będzie można zgłaszać je etapami. Pierwsza z nich - "A New Renaissance" ("Nowy Renesans") - jest już otwarta. Zdjęcia inspirowane renesansowym stylem można już zgłaszać. Kolejne kategorie, w jakich będzie można konkurować to: "After Dark", obejmująca zdjęcia po zmroku, "Deep in Detail" dla fotografii makro, "Moment in time", która ma wyłonić najlepszą uchwyconą na zdjęciu chwilę oraz "Wide-Eyed World", gdzie możecie zgłaszać zdjęcia krajobrazów zrobionych szerokim kątem.

Do wygrania jest 50 smartfonów Huawei P20 PRO, oraz 10 miejsc na warsztatach fotograficznych we Florencji - stolicy renesansu. Zdjęcia wykonane podczas warsztatów zostaną ocenione przez jury, które wybierze jedną osobę. Nagrodę główną jest podróż po najbardziej fotogenicznych zakątkach Europy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)