VueScan sprawdziło 6000 skanerów, by działały na macOS Catalina

VueScan sprawdziło 6000 skanerów, by działały na macOS Catalina
Marcin Watemborski

08.11.2019 11:33, aktual.: 26.07.2022 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Problemy z kompatybilnością wielu programów względem macOS Catalina wyszły jakiś czas temu. Nie tylko aplikacje w ramach Adobe Creative Cloud nie działają. Dotknęło to również popularnego programu do skanowania.

macOS Catalina bez wsparcia dla 32 bitów

Dużym problemem przy aktualizacji macOS-a do wersji Catalina okazał się brak wsparcia dla 32-bitowych aplikacji. Niestety dotyczy to wielu programów, jak Aperture oraz iPhoto i niektórych części pakietu Adobe. Dla kilku z nich nie ma po prostu wersji z obsługą struktur 64-bitowych.

Dotknęło to również bardzo popularnego programu do obsługi skanerów – VueScan. Wielu moich kolegów, którzy kochają fotografię tradycyjną, zwróciło uwagę, że coś nie działa tak, jak należy, albo w ogóle program się nie włącza. Jest jednak rozwiązanie.

VueScan walczy o zgodność z macOS Catalina

VueScan cieszy się uznaniem wśród miłośników fotografowania tradycyjnymi i szlachetnymi technikami. Program nie tylko ma ogromną bazę skanerów, ale również pozwala na manipulację obrazem jeszcze przed ostatecznym sczytaniem informacji, jak też zastosowanie profili kolorystycznych świetnie oddających estetykę tradycyjnych filmów.

W związku z tym, że wielu fotografów po przejściu na macOS Catalina straciło wsparcie dla swoich skanerów, producent oprogramowania postanowił znaleźć rozwiązanie. W nowej wersji VueScan 9.7 pojawiły się działające sterowniki dla urządzeń aż 42 producentów. Programiści poradzili sobie z problemem na podstawie wstecznego rozkładania dotychczasowych sterowników z ponad 6000 modeli. To naprawdę niesamowity ukłon w stronę użytkowników i argument dla ”makowców”, by zainteresować się tym oprogramowaniem.

Wśród obsługiwanych skanerów, znajdziecie najbardziej popularnych producentów, jak: Nikon, Canon, Epson, Pentax, Kodak czy Fujitsu. Pełna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na stronie internetowej VueScan. Program kosztuje 49,95 dolarów za wersję podstawową lub 99,95 dolarów za wersję profesjonalną.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)