VueScan sprawdziło 6000 skanerów, by działały na macOS Catalina

VueScan sprawdziło 6000 skanerów, by działały na macOS Catalina

VueScan sprawdziło 6000 skanerów, by działały na macOS Catalina
Marcin Watemborski
08.11.2019 11:33, aktualizacja: 26.07.2022 15:32

Problemy z kompatybilnością wielu programów względem macOS Catalina wyszły jakiś czas temu. Nie tylko aplikacje w ramach Adobe Creative Cloud nie działają. Dotknęło to również popularnego programu do skanowania.

macOS Catalina bez wsparcia dla 32 bitów

Dużym problemem przy aktualizacji macOS-a do wersji Catalina okazał się brak wsparcia dla 32-bitowych aplikacji. Niestety dotyczy to wielu programów, jak Aperture oraz iPhoto i niektórych części pakietu Adobe. Dla kilku z nich nie ma po prostu wersji z obsługą struktur 64-bitowych.

Dotknęło to również bardzo popularnego programu do obsługi skanerów – VueScan. Wielu moich kolegów, którzy kochają fotografię tradycyjną, zwróciło uwagę, że coś nie działa tak, jak należy, albo w ogóle program się nie włącza. Jest jednak rozwiązanie.

VueScan walczy o zgodność z macOS Catalina

VueScan cieszy się uznaniem wśród miłośników fotografowania tradycyjnymi i szlachetnymi technikami. Program nie tylko ma ogromną bazę skanerów, ale również pozwala na manipulację obrazem jeszcze przed ostatecznym sczytaniem informacji, jak też zastosowanie profili kolorystycznych świetnie oddających estetykę tradycyjnych filmów.

W związku z tym, że wielu fotografów po przejściu na macOS Catalina straciło wsparcie dla swoich skanerów, producent oprogramowania postanowił znaleźć rozwiązanie. W nowej wersji VueScan 9.7 pojawiły się działające sterowniki dla urządzeń aż 42 producentów. Programiści poradzili sobie z problemem na podstawie wstecznego rozkładania dotychczasowych sterowników z ponad 6000 modeli. To naprawdę niesamowity ukłon w stronę użytkowników i argument dla ”makowców”, by zainteresować się tym oprogramowaniem.

Wśród obsługiwanych skanerów, znajdziecie najbardziej popularnych producentów, jak: Nikon, Canon, Epson, Pentax, Kodak czy Fujitsu. Pełna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na stronie internetowej VueScan. Program kosztuje 49,95 dolarów za wersję podstawową lub 99,95 dolarów za wersję profesjonalną.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)