Fotograf przygotował się do wykonania zdjęcia Superksiężyca aż 4 lata. Teraz fotografią zainteresowała się NASA

Niedawno mieliśmy okazję obserwować Księżyc, który znalazł się w najbliższej odległości od Ziemi w przeciągu ostatnich 70 lat. Superksiężyc był wtedy o 14% bliżej oraz był 30% jaśniejszy niż normalnie.Właśnie na taki moment czekał fotograf Kris Smith, który wykonał tej nocy niezwykłą fotografię.

Z okazji zbliżenia się Księżyca do Ziemi, fotografowie na całym świecie rzucili sobie wyzwanie, kto ujmie to zjawisko lepiej. Jedno z tych zdjęć przykuło uwagę NASA silniej niż inne.

Ten obraz został wykonany przez Krisa Smitha, który przygotowywał się do jego wykonania od lat. Do swojego Canona 5D Mark III podpiął 11-calowy teleskop (niecałe 28 cm), rozstawił obóz na terenie pobliskiego liceum i czekał w gotowości. Do monitorowania swoich szans na sfotografowanie obiektów w kosmosie korzystał ze strony Calsky.com.

Tydzień przed tym jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna miała się zbliżyć, dostałem informację na maila o przewidywanej trasie. Było to zaledwie 2 mile od mojego domu. Kiedy zbliżał się ten dzień, wybrałem miejsce – miejscową szkołę, oraz rozstawiłem mój teleskop na boisku.

Kris Smith

Smith sfotografował Międzynarodową Stację Kosmiczną na tle Superksiężyca. Czy sam kształt ISS nie przypomina Wam czegoś?

Źródło: Business Insider

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

327 milionów zdjęć z najgłośniejszego ślubu w tym roku Asteroidy jako bohaterowie drugiego planu na zdjęciach teleskopu Hubble'a MugTug Darkroom - edytor zdjęć w HTML5 Pierwsze takie zdjęcie Mgławicy Carina. Trudno uwierzyć, że jest prawdziwe Klimatyczne zimowe zdjęcia Manny'ego Ortiza uchywcone nowym bezlusterkowcem Sony a6500 YOSO – aplikacja, która przypomni tradycyjny styl pracy fotografa z 12, 24 lub 36 klatkami 320-gigapikseli dookoła Londynu - zobacz największą na świecie panoramę 360 stopni Tortury zwierząt w kampanii przeciw zanieczyszczaniu oceanów Czy stary obiektyw z projektora może dać dobry obraz? Mathieu Stern pokazuje, że tak! Zdjęcia, które ujawniają, co skrywa wrak włoskiego statku wycieczkowego Costa Concordia Kotka, która straciła oko, znalazła kochający dom Dzięki re.photos złożysz zdjęcia typu "kiedyś i teraz"

Popularne w tym tygodniu:

Radosne zdjęcia z Hiszpanii. W Madrycie największe opady śniegu od 50 lat Zdjęcie dnia. Trumny z ofiarami koronawirusa z Saksonii Film NASA ujawnia, że rok 2020 był najcieplejszym w historii świata Paleta malarska licząca 3400-lat. Są na niej pozostałości pigmentów ze starożytnego Egiptu Tragiczny wypadek. Mężczyzna chciał zrobić selfie i zepchnął kobietę w przepaść Zdjęcie dnia. Fotografia, która przeraziła i zmyliła policjantów Zatrzymanie jak z filmu: Fotografa otoczyła policja z bronią, a nad nimi latał helikopter Ty też możesz zrobić zdjęcia satelitarne! Umożliwia to Canon i satelita CE-SAT-1 Niesamowite zdjęcie kanionu na Marsie. NASA ujawnia kadr z HiRISE Zdjęcie dnia. Karłowate żyrafy z Ugandy i Namibii