Tak wyglądają spadające gwiazdy z kosmosu. NASA pokazała zdjęcia

Tak wyglądają spadające gwiazdy z kosmosu. NASA pokazała zdjęcia
Źródło zdjęć: © © NASA
Marcin Watemborski

13.08.2019 08:00, aktual.: 26.07.2022 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami tegoroczna noc spadających gwiazd. W ciągu godziny mogliśmy obserwować ich nawet do 100 i zapewne wyglądały widowiskowo. Jednak widziane z przestrzeni kosmicznej wyglądały jeszcze piękniej.

Agencja Kosmiczna NASA udostępniła 3 genialne zdjęcia, które pokazują jak wygląda zjawisko deszczu Perseidów z przestrzeni kosmicznej. Co roku możemy je obserwować od połowy lipca do końca sierpnia. W tym czasie Ziemia przecina swoją orbitą obszar z pozostałościami komety 109P / Swift Turtle. Zgubione w pobliżu Słońca szczątki spalają się w naszej atmosferze, tworząc ”deszcz spadających gwiazd”.

Minionej nocy – z 12 na 13 sierpnia 2019 roku – mogliśmy obserwować największe skupienie Perseidów. W ciągu godziny mogło spadać nawet do 100 obiektów i efektownie się spalać. Fotografowie na całej planecie byli przygotowani na to zjawisko, lecz mogła im w tym przeszkodzić pogoda. Deszcz przepięknie ujęły aparaty obrazujące NASA, którym nic nie jest straszne. Agencja robiła to już w 2011 roku.

Obraz
© © NASA

Zdjęcia, które widzicie, powstały z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Przedstawiają ”spadające gwiazdy” wchodzące w ziemską atmosferę. Dwa z nich zostały wykonane ogniskową 28 mm, a trzecie 22 mm. Szerokie pole widzenia umożliwiło ująć więcej Perseidów na ziemskim niebie.

Obraz
© © NASA
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)