Oto jak sprawdza się Nikon D500 w szybkostrzelnej akcji

Firma Nikon połączyła siły z fotografem sportowym, Tomem Milesem oraz światowej klasy zawodnikiem sztuk walki – Tomem „Fire Kidem” Duquesnoyem. Efekt tej współpracy pokazuje możliwości Nikona D500 – profesjonalnego aparatu reporterskiego z matrycą APS-C.

© Tom Miles / www.tmphoto.co.uk

Najnowsza kampania reklamowa aparatu Nikon D500, o nazwie #MomentOfImpact, opiera się na szybkiej fotografii sportowej, w której zawodnik wyprowadza serię zabójczych ciosów w kierunku… arbuza, ciast oraz dyń. Zobaczcie na własne oczy, jak świetnie sprawuje się D500 w akcji.

Celem stworzenia tej kampanii było pokazanie możliwości nowego korpusu reporterskiego z matrycą APS-C. Twórcy chcieli skoncentrować się na natychmiastowym przetwarzaniu obrazów oraz zdolności aparatu do pracy w kiepskich warunkach oświetleniowych. Tom Miles zdradza, że jego zadaniem było pokazanie, jak szybki i potężny jest tryb seryjny D500. Pomógł mu w tym mistrz sztuk walk Tom „Fire Kid” Duquesnoy.

Miles tłumaczy, że decyzja dotycząca fotografowania w pomieszczeniu zapadła ze względu na kwestię kontrolowania oświetlenia oraz potrzebę włączenia trybu seryjnego równego 10 kl./s przy krótkim czasie naświetlania. Scena była oświetlona 11 fleszami reporterskimi Nikona – SB5000, SB900, SB800 oraz SB80DX. Lampy były wyzwalane w trybie SU-4.

Ekipa była wyposażona w dość pokaźne zapasy ciast, arbuzów i dyń, jednak okazało się, że większość zdjęć wyszła za pierwszym razem. Dodatkowo w zanadrzu były przygotowane jajka, kartony z sokiem, bloki lodu oraz 20-kilowy worek mąki, który nie wytrzymał uderzeń Fire Kida. Brzmi jak niezły bałagan!

Więcej o tym niesamowitym teście przeczytacie na blogu Nikona.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Nowozelandzka mroźna zima zaowocowała spektakularnymi zdjęciami nocnego nieba

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya