Jak sprawdza się Hasselblad H5D z lampami Broncolor Siros L w kraju kwitnącej wiśni?

Jak sprawdza się Hasselblad H5D z lampami Broncolor Siros L w kraju kwitnącej wiśni?

Jak sprawdza się Hasselblad H5D z lampami Broncolor Siros L w kraju kwitnącej wiśni?
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski
02.06.2016 05:45, aktualizacja: 02.06.2016 07:45

Jeden filmik i trzy rzeczy które uwielbiam: średnioformatowa legenda, porządny błysk w plenerze i piękno Japonii. Wszystko to zostało zawarte w wideo z sesji fotograficznej, prezentującej możliwości nowej linii lamp plenerowych Broncolor Siros L.

Studio NEXT-IMAGE nagrało film prezentujący kulisy sesji fotograficznej wykonanej przez Sailsa Chonga – światowej klasy fotografa mody. Zdjęcia odbyły się w Japonii i prezentują to, z czym najbardziej kojarzy się ten kraj – piękno ludowych strojów oraz charakterystyczne makijaże. Na dodatek sesja została wykonana Hasselbladem H5D (na którego strasznie choruję!) oraz błyskały tam lampy z nowej serii Broncolor Siros L, przeznaczone do pracy w plenerze.

Sesja Chonga przedstawia wysokiej klasy edytorial magazynowy, a same kulisy ułatwiają zrozumienie ile pracy trzeba włożyć w zorganizowanie zdjęć na takim poziomie. Oczywiście można by to zrobić z mniejszym budżetem i bez super-sprzętu, ale jeśli jest taka opcja – to po co kombinować? Idąc w myśl Leibovitz o wykorzystywaniu najlepszego sprzętu, na jaki nas stać – nie ma co oszczędzać, tylko działać.

417846278505191282
© © Sails Chong / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=XG9_8IzCdYk)

Fotografia powinna być rozumiana jako sztuka malowania światłem. W filmiku widać, jak ogromne znaczenie ma ono dla ostatecznego efektu. Dwie lampy błyskowe z oktagonalnymi softboksami wydają się lekkie i bardzo mobilne, co należy do jednej z największych zalet systemu Broncolor Siros L. Co do rejestrowania tego światła – matryce Hasselblada charakteryzują się dużą rozpiętością tonalną (jak na cyfrę, oczywiście) i zdecydowanie jest to jeden z lepszych wyborów w przypadku komercyjnych zdjęć.

417846278505322354
© © Sails Chong / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=XG9_8IzCdYk)

Pomijając cały aspekt techniczny – te zdjęcia są po prostu piękne. Kompozycja się zgadza, światło gra, kolor jest prawidłowo odwzorowany i nadaje specyficznego klimatu, który podkreśla japoński wydźwięk całej sesji zdjęciowej.

417846278505453426
© © Sails Chong / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=XG9_8IzCdYk)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)