Nikon wycofuje się z brazylijskiego rynku

Nikon wycofuje się z brazylijskiego rynku

Nikon wycofuje się z brazylijskiego rynku
Monika Homan
19.09.2018 12:43, aktualizacja: 26.07.2022 16:08

Firma Nikon oficjalnie wycofuje się z brazylijskiego rynku. Japoński producent kończy wszelkie działania w tym południowoamerykańskim kraju. Na stronie Nikon Brasil przeczytać możemy oficjalne oświadczenie.

W zeszłym roku Nikon wycofał się ze sprzedaży internetowej na terenie Brazylii. Był to element globalnej restrukturyzacji, którą przeprowadza firma. Kolejnym krokiem Nikona jest całkowite zaprzestanie działalności na brazylijskim rynku. Kilka dni temu na stronie internetowej Nikon Brasil pojawiło się oficjalne oświadczenie, które mówi o zamknięciu działalności Nikona w Brazylii.

Obraz
© Nikon Brasil

Brazylia to duży kraj, a co za tym idzie również potężny rynek. Niestety Nikonowi nie udało się rozwinąć w nim działalności. Polityka, biurokracja i silna szara strefa skutecznie utrudniły Japończykom rozwój. Podatki w Brazylii mogą sięgać nawet 60 procent. Firma podkreśla, że w przypadku sprzętu z ważną gwarancją, naprawy będą nadal honorowane, a te nieobjęte gwarancją, będą musiały być serwisowane w Stanach Zjednoczonych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)