DJI Mavic Pro

Aparat fotograficzny
DJI Mavic Pro

DJI Mavic Pro jest jednym z pierwszych profesjonalnych dronów osobistych, który wszedł na rynek w 2016 roku. Marka DJI zapowiedziała, że następcą modelu DJI Mavic Pro zostaną drony DJI Mavic 2 Pro oraz DJI Mavic 2 Zoom.

DJI Mavic Pro – fotografia

Dron DJI Mavic Pro wykorzystuje 12-megapikselowa matrycę CMOS ½.3” oraz obiektyw o ogniskowej 28 mm i jasności przysłony f/2.2. Podczas fotografowania ustawimy czułość w zakresie ISO 100–1600, a fotografie zapiszemy w formacie JPEG bądź RAW (DNG).

DJI Mavic Pro – nagrywanie

DJI Mavic Pro pozwala na rejestrowanie obrazu w jakości HD, Full HD oraz 4K. Możemy wybrać również nagrywanie Cinema 4K, podczas którego uzyskamy szybkość 24 kl./s. Dostępny zakres czułości ISO dla filmów mieści się w zakresie 100–3200. Nagrania wykonane dronem DJI Mavic Pro zapiszemy w formacie MOV lub MP4.

DJI Mavic Pro – sterowanie

W sterowaniu dronem DJI Mavic Pro pomaga system unikania przeszkód, który korzysta z czujników i kamer, a także systemu lokalizacji GLONASS i GPS. Użytkownik może wybrać tryb lotu zależnie od aktualnych potrzeb. W trybie pozycjonowania DJI Mavic Pro leci stabilnie i skutecznie unika przeszkód, natomiast w trybie sportowym osiąga szybkość 65 km/h. Maksymalny czas lotu, na jaki pozwala akumulator DJI Mavic Pro, wynosi 27 minut.

Dodatkowe opcje pozwalające na wybranie stylu lotu to np. Terrain Follow (równomierny lot z uwzględnieniem ukształtowania terenu) czy śledzenie obiektu.

DJI Mavic Pro – wykonanie

Obudowa drona DJI Mavic Pro jest wykonana z tworzywa sztucznego i metalu, a całość waży ok. 750 g. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że jest ono kompaktowe i łatwe w przenoszeniu, gdyż po złożeniu można spakować go do plecaka czy torby. DJI Mavic Pro został starannie wykonany, a poszczególne elementy dobrze spasowane. Dotyczy to również kontrolera, który jest ergonomiczny, a drążki oraz przyciski zostały rozmieszczone w dogodnych miejscach. Do kontrolera podepniemy smartfon, dzięki któremu obsłużymy drona z poziomu aplikacji.

DJI Mavic Pro – premiera

Premiera drona DJI Mavic Pro odbyła się we wrześniu 2016 roku, a rok później na rynek trafił ulepszony model Mavic Pro Platinum, który zaoferował m.in. obsługę Wi-Fi, funkcję Live View i stabilizację obrazu.

DJI Mavic Pro – cena

W dniu premiery cena drona DJI Mavic Pro wyniosła 749 dolarów, natomiast wraz z kontrolerem urządzenie kosztowało 999 dolarów.

3.78
52 głosy
Dane techniczne
ProducentDJI
RodzinaMavic
RodzajDron
Karty pamięciMicro SD
Maksymalna rozdzielczość4000x3000
Liczba pikseli12 Mpix
Rozmiar matycy1/2.3
Rodzaj matrycyCMOS
Czułość ISO100-3200
Ogniskowa (odpowiednik 35mm)28
Światłosiła2,2
Formaty zapisuJPEG, DNG
Minimalny czas naświetlania1/8000 s
Maksymalny czas naświetlania8 s
Wymiary83 x 83 x 198 mm
Waga734 g
Zobacz pełną specyfikację

DJI Mavic Pro: newsy, testy i recenzje

Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie