DJI Mavic Air 2 przypomina Mavika Pro 2. Wyciekły zdjęcia nowego drona

DJI Mavic Air 2 przypomina Mavika Pro 2. Wyciekły zdjęcia nowego drona

DJI Mavic Air 2 przypomina Mavika Pro 2. Wyciekły zdjęcia nowego drona
Marcin Watemborski
11.03.2020 09:06, aktualizacja: 11.03.2020 10:06

W tym roku spodziewamy się premiery 3 dronów DJI, modeli: Mavic 3, Matrice 300 oraz Mavic Air 2. Póki co oficjalnie nie pokazana żadnego, lecz w internecie nic się nie ukryje. Zdjęcia nowego Mavika Air 2 do złudzenia przypominają wzornictwo Mavika Pro 2. Zobaczcie sami.

Ostatnim nowym dronem, który pojawił się nakładem firmy DJI był DJI Mavic Mini (październik 2019)– malutki śmigłowiec, ważący zaledwie 249 gramów, a tym samym omijający przepisy dotyczące rejestracji urządzeń. Mimo wielu zapowiedzi i plotek, nie doczekaliśmy się kolejnych nowych urządzeń, ale nic straconego. Właśnie pojawiły się zdjęcia drona DJI Mavic Air 2.

Wychodzi na to, że po 2 latach od premiery DJI Mavic Air, zobaczymy jego nową wersję, która wygląda dość profesjonalnie. Tym bardziej, że na zdjęciach ma wiele wspólnego z modelem Mavic Pro 2.

Obraz

Zdjęcia, mimo swojej ziemniaczanej jakości, pokazują, że DJI Mavic Air 2 będzie wykonany z podobnych materiałów, co jego starszy brat. Odpowiada mu również kolorystyką. Dodatkowym atutem są śmigła, która designem przypominają ciche konstrukcje z wyższych modeli.

Całość jest tak bardzo zbliżona wizualnie do Mavika Pro 2, że to aż podejrzane. Rzućcie okiem na kamerę i gimbala – niemal identyczne! Różnica jednak polega na tym, że na tych zdjęciach wszystko jest znacznie mniejsze. Według portalu Drone DJ, nowy śmigłowiec będzie potrafił unikać przeszkody ze wszystkich stron.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Na kontrolerze natomiast znalazły się dodatkowe elementy, jak mocowanie na smartfona na górze pilota. Według mnie to wygodniejsze rozwiązanie niż umieszczanie go na dole - bardziej naturalne. Myślę, że ten dron będzie odznaczał się lepszą funkcjonalnością niż pierwsza wersja i przyznam, że czekam z niecierpliwością na premierę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)