DJI Mavic 3, DJI Mavic Air 2 oraz Matrice 300 już w lutym?

DJI Mavic 3, DJI Mavic Air 2 oraz Matrice 300 już w lutym?
Marcin Watemborski

24.01.2020 09:01, aktual.: 24.01.2020 10:01

Mimo problemów firmy DJI w Stanach Zjednoczonych, jeden z bardziej popularnych producentów dronów nie zamierza zwalniać. Całkiem niedawno zobaczyliśmy drona DJI Mavic Mini, który waży 249 gramów, ale to nie koniec nowości w najbliższym czasie. Podobno możemy zobaczyć nawet 3 nowe urządzenia.

W związku z ograniczeniami dt. wagi dronów, które weszły od 1 stycznia 2020 roku, DJI tuż przed nowym rokiem wypuściło drona DJI Mavic Mini. Waży on zaledwie 249 gramów, więc nie trzeba mieć na niego zezwolenia. Dopiero urządzenia ważące 250 gramów i więcej są objęte obostrzeniem.

Pod koniec tego miesiąca mieliśmy zobaczyć drona DJI Mavic 3, czyli kontynuację popularnej serii tego producenta. Niestety premiera została przełożona – podobno ze względu na zapowiedzi sprzętu konkurencji, jak Skydio 2 oraz Autel EVO II. Co do specyfikacji DJI Mavic 3 – nie wiadomo o niej zbyt wiele. Podobno może to być pierwszy dron konsumencki, który będzie wyposażony w kamerę kręcącą w rozdzielczości 8K.

Oprócz Mavika 3 możemy zobaczyć dorna DJI Mavic Air 2, czyli pierwszego konsumenckiego drona z technologią ADS-B, czyli systemem podającym położenie drona innym dronom. Podobno w DJI Mavic 2 możemy zobaczyć bardziej wydajną baterię, 350-stopniowy system unikania przeszkód, cichsze śmigła oraz poprawioną jakość nagrywania wideo 4K.

Trzecim i ostatnim dronem, który może pojawić się w lutym 2020 roku jest Matrice 300. To urządzenie jest przeważnie wykorzystywane przez służby ratunkowe, policję oraz straż pożarną. W trzecim lub czwartym kwartale 2020 roku możemy zobaczyć również Matrice 600.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)