Mac Pro za 20 tys. zł pokonany przez trzy razy tańszego peceta w photoshopowym teście

Komputery Mac stały się modne wśród fotografów już jakiś czas temu. Fotografowie doceniają ich osiągi, stabilny system i solidne wykonanie, za które jednak trzeba słono zapłacić. Okazuje się jednak, że Mac Pro ma dużo słabsze osiągi od trzy razy tańszego PC z procesorem Ryzen, czego dowodzi prosty test w Photoshopie.

Tech Guy na serwisie YouTube udostępnił test porównujący osiągi Maca Pro z 8-rdzeniowym procesorem o taktowaniu 3GHz i 64 GB pamięci RAM, który kosztuje ponad 20 000 zł, z komputerem PC z 8-rdzeniowym procesorem Ryzen 1700 3GHz i 16 GB pamięci RAM za około 6000 zł. Jak zauważa Tech Guy, wystarczy 250 dolarów, czyli około 1000 zł, żeby dołożyć do komputera PC pamięć RAM, co sprawi, że komputery będą dokładnie odpowiadały sobie specyfikacją.

Korzystając z testu porównawczego przygotowanego przez fotografa Keitha Simoniana, Tech Guy udowodnił, że Mac Pro potrzebuje 15 sekund na wykonanie identycznych operacji, na które komputer PC na Ryzen-ie potrzebował zaledwie 8,8 sekund. Po podkręceniu PC wyciągnął nawet 7,7 s. Krótko mówiąc, podkręcony PC z procesorem Ryzen jest ponad dwa razy szybszy od Maca Pro, który kosztuje trzy razy więcej.

Apple dostrzega problem, na który uskarżają się od jakiegoś czasu profesjonalni fotografowie i filmowcy. Trzeba jednak pamiętać, że Mac Pro został zaprezentowany w 2013 roku, a w świecie technologii komputerowych to bardzo dawno. Nawet przedstawiciele Apple'a przyznają, że przerwa w unowocześnianiu Maca Pro jest zbyt długa.

“Komputery Mac są bardzo ważne dla Aplle'a i mają przed sobą długą przyszłość(…) Jeżeli mamy zbyt długą pauzę w unowocześnianiu i aktualizacjach, to bardzo przepraszamy za to, co stało się z Makiem Pro. Zamierzamy wypuścić coś wspaniałego w zamian.”

Phil Schiller z Apple w wypowiedzi dla TechCrunch

Jednak na nowy profesjonalny komputer od Apple'a trzeba będzie poczekać do 2018 roku. Jednym słowem teraz nie warto inwestować w Maki Pro — lepiej poczekać do przyszłego roku, kiedy to Apple planuje wprowadzić naprawdę konkurencyjny, nowy model.

Zobacz również: Wykorzystanie punktów zbiegu przy pracy z perspektywą

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Everypixel Aesthetics to system sztucznej inteligencji, który oceni twoje zdjęcia Leica M to aparaty, które tworzone są z pasją. Zobaczcie, jak powstają Najnowsze zdjęcia ESA pokazują, jak wygląda zorza polarna, widziana ze stacji kosmicznej New York Times docenia fotografów i podwaja ich dniówkę Jak LED-y podbijają świat fotografii, filmów i oświetlenia miejskiego Algorytm zastąpi Photoshopa? Deep Photo Style Transfer pozwala zmienić oświetlenie, porę dnia, a nawet porę roku na zdjęciach Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii Czy Sony przestanie sprzedawać matryce innym firmom fotograficznym? Zaplanuj fotograficzną wyprawę z PhotoPills. Teraz także na Androidzie Jak w praktyce radzi sobie Sigma USB Dock z back i front focusem? Holga 120N: zmartwychwstanie Sony Digital Filter, czyli zaawansowany filtr ND i HDR w formie aplikacji do aparatów Sony NEX-3 jako cyfrowa przystawka do Nikona na klisze. Ten Frankenstein naprawdę działa Laowa 24 mm f/14 Replay 2x Macro - zanurz się w świecie makro Truskawki, które wcale nie są czerwone? Na tym zdjęciu nie ma ani jednego czerwonego piksela Coś dla prawdziwych fanów tej marki. Limitowane wersje Nikona D5 i D500 na targach CP+

Popularne w tym tygodniu:

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej