Dzięki tej klawiaturze już nie będziecie musieli uczyć się skrótów z Photoshopa na pamięć

Dzięki tej klawiaturze już nie będziecie musieli uczyć się skrótów z Photoshopa na pamięć
Źródło zdjęć: © © Sonder / [Youtube](https://youtu.be/OCnj6318N0)
Mikołaj Rożek

14.10.2016 10:30, aktual.: 26.07.2022 18:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystanie ze skrótów klawiszowych Photoshopa jest zdolnością ułatwiającą korzystanie z programu i przyspieszającą pracę. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu firmy Sonder jest możliwe, że nie będzie już trzeba uczyć się ich na pamięć.

Potrzeba korzystania z klawiatury może zależeć od własnych preferencji. Technologia dotykowa rozwija się bardzo szybko i co chwilę zaskakuje nowymi rozwiązaniami. Firma Sonder stworzyła prototyp klawiatury dedykowanej do Maców, która posiada wbudowany E-Ink w każdym klawiszu. Dla niezorientowanych, technologia E-Ink po raz pierwszy została wprowadzona w czytnikach e-booków Amazon Kindle. W dużym skrócie, pozwala na wyświetlanie monochromatycznego obrazu na specjalnej powierzchni bez potrzeby ciągłego jej podświetlania.

Obraz
© © [Sonder](https://www.sonderdesign.com/)
Obraz
© © [Sonder](https://www.sonderdesign.com/)

W przypadku stworzonej przez Sonder klawiatury oznacza to możliwości błyskawicznej zmiany znaków, które wyświetlane są na klawiszach. Pomyślcie tylko, że jesteście w stanie ustawić klawiaturę osobno pod każdy program, łącznie z odpowiednimi ikonkami. W pracy fotografa spamiętanie wszystkich skrótów Photoshopa może być problematyczne, a nie daj Adobe postanowi coś zmienić pomiędzy poszczególnymi wersjami. Myśl o możliwości widzenia przez cały czas ikonek na klawiszach, co wcześniej było możliwe dzięki różnego rodzaju nakładkom i naklejkom, wywołuje mój szczery uśmiech i zainteresowanie. Ponadto, jeżeli dałoby się po przełączeniu na np. Lightrooma, jednym klawiszem, wywołać przypisany do niego układ, tym bardziej mnie to cieszy. Oznaczałoby to niesamowitą wygodę korzystania z programów i nie tylko. Chcecie np. szybko wykorzystać jakiś znak diakrytyczny z innego języka. Raz, dwa i gotowe. Mam ogromną nadzieję, że ta technologia trafi w przyszłości, także na PC.

Sonder keyboard

Rozwiązanie zastosowane w dynamicznej klawiaturze przyciągnęło uwagęApple, nie są znane niestety żadne konkretne szczegóły. Potwierdzono jedynie, że trwają rozmowy między obiema firmami. Czy Apple po prostu odkupi patent od Sonder, tudzież czy postanowi stworzyć swój własny produkt, nie wiadomo. Co więcej, nie jest powiedziane, kiedy użytkownicy Maców dostaliby takie akcesorium. Tymczasem produkt firmy Sonder dostępny jest już w przedsprzedaży w cenie 199 dolarów, a do ogólnej sprzedaży ma trafić jeszcze w 2016 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)