Imatag - niewidoczny znak wodny, który pozwala śledzić zdjęcia w sieci

Imatag - niewidoczny znak wodny, który pozwala śledzić zdjęcia w sieci

Imatag - niewidoczny znak wodny, który pozwala śledzić zdjęcia w sieci
Źródło zdjęć: © © Pixabay
Marcin Falana
24.12.2017 13:49, aktualizacja: 26.07.2022 18:12

Imatag to sprytne rozwiązanie, które umieszcza na zdjęciu niewidoczny znak wodny, który ułatwia śledzenie zdjęcia w sieci i potwierdza prawa autorskie.

Nowoczesne technologie jak np. sztuczna inteligencja Googla, umożliwiają usunięcie znaków wodnych ze zdjęć, a nowoczesne metody przeskalowywania zdjęć pozwalają wykorzystać nawet obrazy o niskiej rozdzielczości. Trudno jest uchronić zdjęcia przed wykorzystaniem bez zgody.

Obraz

Odpowiedzią na tak nowoczesne metody pirackie to jest niewidoczny znak wodny. Imatag to nowa usługa, która pozwala na dodanie niewidocznego znaku wodnego, który nie ma wpływu na obraz, jednak umożliwia śledzenie zdjęcia i udowadnia prawa autorskie, gdy znajdziemy zdjęcie użyte bez pozwolenia.

Obraz

Na stronie Imatag możemy zobaczyć demo, które udowadnia, że rzeczywiście znak jest niewidoczny. Możemy też sprawdzić jak skalowanie i kadrowanie wpływa na rozpoznawanie znaku wodnego przez algorytm.

Innym sposobem sprawdzenia Imatag jest darmowa rejestracja, która pozwala na załadowanie 1GB zdjęć. Fotografie będą oznaczone znakiem wodnym i przechowywane na stronie Imatag, następnie możemy je ściągnąć, edytować, załadować jeszcze raz na stronę Imatag, żeby sprawdzić czy znak wodny jest rozpoznawalny. Gdy wykupimy abonament za 10 euro do dyspozycji mamy 100 GB i system, który będzie śledził nasze zdjęcia w sieci i informował nas o ich bezprawnym wykorzystaniu. Ciekawe jak ta usługa sprawdza się w praktyce, bo pomysł wydaje się bardzo ciekawy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)