Pozbądź się tłustych odcisków z obiektywu za pomocą świeczki i łyżeczki

Pozbądź się tłustych odcisków z obiektywu za pomocą świeczki i łyżeczki
Źródło zdjęć: © © Mathieu Stern / [You Tube](https://youtu.be/I5J1tWxIjs4)
Monika Homan

18.01.2019 15:52, aktual.: 26.07.2022 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy lubi proste i darmowe rozwiązania. Jeśli wasz obiektyw miał spotkanie z tłustymi palcami, a na soczewce zostało sporo trudnych do usunięcia odcisków, wykorzystajcie świeczkę i łyżeczkę, żeby łatwo je usunąć.

Korzystaliście kiedyś z Lens Pena do czyszczenia obiektywów? Wiecie na czym polega jego skuteczność? Na jego końcówce znajdziecie drobne cząsteczki węgla, które pomagają w usuwaniu zabrudzeń z soczewki. Nie od dziś wiadomo, że węgieł łatwo łączy się z innymi substancjami. Dlatego ma zbawienne działanie w przypadku zatruć pokarmowych. Tak, to ten sam węgiel aktywny!

How to Clean a Really Dirty Camera Lens (Fast & Easy)

Jeśli nie macie przy sobie LensPena, lub po protu nie chcecie go kupować, Mathieu Stern zaprezentował sposób czyszczenia obiektywów za pomocą świeczki, zwykłej ściereczki do optyki i… łyżeczki. Zobaczcie sami, jakie to proste. Na pewno zauważyliście, że kiedy podgrzejecie metal nad ogniem, osadza się na nim czarna sadza. Zbierzcie ją ściereczką i przetrzyjcie soczewkę obiektywu. Tłuste odciski palców znikną bez problemu.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)