Sony IMX382 to malutka matryca, która może nagrywać i śledzić z prędkością 1000 kl./s

Sony stworzyło wyjątkową, malutką matrycę, która może nagrywać z prędkością 1000 kl./s oraz jednocześnie śledzić i rozpoznawać obiekty. Jak myślicie - gdzie znajdzie zastosowanie ta nowa technologia?

Sony zaprezentowało przemysłową matrycę CMOS i mimo że została ona stworzona z myślą o liniach produkcyjnych i robotach, jest bardzo interesująca także dla świata fotografii. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku matrycy, w którą jest wyposażony RX100 V, IMX382 jest sensorem typu “stacked CMOS”, w którym układy elektroniczne, w tym te odpowiedzialne za obróbkę obrazu, są ułożone tuż za matrycą. Umożliwia to szybkie działanie, w tym wykonywanie zdjęć z prędkością 1000 kl./s. Jednak 1,27-megapikselowa matryca IMX382 potrafi znacznie więcej. Może jednocześnie przetwarzać obraz i rozpoznawać przedmioty. Zerknijcie na filmik poniżej.

Matryca wykorzystuje informacje o kolorze i jasności, dzięki czemu potrafi niewiarygodnie szybko identyfikować przedmioty i je śledzić. Prawdopodobnie nie jest to technologia, którą można bezpośrednio zastosować w smartfonach czy aparatach, chociaż patrząc na osiągi nowego trybu śledzenia oczu w Sony A9, można podejrzewać, że została zastosowana podobna metoda, z tym że w aparacie mamy jeszcze do obsłużenia system autofokusu. Zapowiada się, że Sony jeszcze wielokrotnie zadziwi nas swoimi nowymi pomysłami związanymi z obrazowaniem.

Historia o tym, jak Sony zarabia na 40% aparatów na rynku

Matryce Sony znajdują się w ponad 40% smartfonów i aparatów na rynku, a to nie koniec, bo w tym roku koncern zamierza zainwestować ponad miliard…

Zobacz również: Wideotest Sony Cyber-shot HX200V

Źródło: www.sony.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Legendarny aparat Leica M2 za 5 dolarów Nie masz skanera do negatywów? Z pomocą przychodzi aplikacja FilmLab Jak sprawdził się dron DJI Mavic Pro na norweskim fiordzie? Mylić się jest rzeczą ludzką. Fotograf pomylił klientów i zrobił zdjęcia zaręczyn innej pary Starsza pani szła ulicą. Jedno zdjęcie zmieniło ją w ikonę mody Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek CROZ to minimalistyczny aparat, który sam poskładasz Ten rig z w połączeniu z 6 Panasonikami GX80 pozwolił na nagranie wideo 360 w 12K Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia Dzięki naukowcom z Lund fotografia przekroczyła prędkość światła Czy Souvid Datta dopuścił się plagiatu zdjęcia Mary Ellen Mark? ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Potrzebujesz sprzętu fotograficznego? Wypożycz go od innego fotografa za pośrednictwem KitSplit Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony

Popularne w tym tygodniu:

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej Owce to inteligentne zwierzęta. Potrafią rozpoznać twarz na portrecie!