Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku

Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku
Marcin Falana

14.11.2017 09:45, aktual.: 26.07.2022 18:15

Illuminati to światłomierz i kolorymetr, który komunikuje się z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth i oferuje rozbudowaną funkcjonalność.

Co to jest Illuminati?

Illuminati to nieduży światłomierz, który dzięki łączności Bluetooth, gwintowi 1/4 cala i wbudowanemu magnesowi możemy umieścić w dowolnym miejscu, mierzyć światło oraz temperaturę barwową światła i odczytywać je na urządzeniu mobilnym.

Zewnętrzne światłomierze to domena fotografii analogowej. Jednak nawet w dzisiejszych czasach, gdy do dyspozycji mamy bardzo dobry pomiar światła w aparacie, światłomierz może się przydać, szczególnie gdy jest to Illuminati, czyli światłomierz, który współpracuje ze smartfonem i oferuje rozbudowaną funkcjonalność.

Introducing the Illuminati Light & Color Meter

Co więcej aplikacja Illuminati pozwala na obsługę kilku światłomierzy w różnych miejscach dzięki czemu możemy mierzyć światło całej sceny - tło, pierwszy plan itd. Światłomierz może nawet wysyłać alerty, które informują nas o zmianie światła, a nawet podpowiada jakie filtry kolorowe powinniśmy zastosować, żeby dobrze zbalansować światło.

Poza tym Illuminati działa jak na światłomierz przystało - podpowiada odpowiednie ustawienia dla zadanych wartości ISO i przysłony. Może mierzyć zarówno światło zastane jak i błyskowe. Illuminati ma pojawić się w sprzedaży w pod koniec roku w cenie 300 dolarów czyli około 1100 zł.

Illuminati Meter App Demo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)