Nowy tryb śledzenia oczu w Sony A9 zadziwia dokładnością

Nowy tryb śledzenia oczu w Sony A9 zadziwia dokładnością
Marcin Watemborski

17.05.2017 06:31, aktual.: 17.05.2017 18:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niespełna miesiąc temu nowe dziecko w rodzinie Sony Alfa ujrzało świat. Mowa o reporterskim bezlusterkowcu z 693 punktami detekcji fazy w systemie autofokusu. Nic dziwnego, że użytkownicy od razu zwrócili uwagę na ten aparat. Opcja automatycznego wykrywania i śledzenia oczu to interesująca nowość. Zobaczcie, jak działa.

Po premierze Sony A9 świat oszalał. Pierwszy raz na rynku pojawił się aparat bezlusterkowy, który oferuje 20 klatek na sekundę bez efektu blackoutu, 693 punkty autofokusu oraz stabilizację matrycy w 5-osiach. Ale dzisiaj nie o tym.

Pasjonaci z całego świata zastanawiali się, jak działają niektóre zaimplementowane opcje. Jeden z japońskich testerów postanowił nagrać i opublikować filmik, w którym pokazuje, jak działa śledzenie oczu przy włączonym ciągłym autofokusie. Cóż można powiedzieć – zobaczcie to sami.

デジタル一眼カメラ”α9”の「瞳AF」の進化が凄い!

Nie jestem zwolennikiem ekscytowania się sprzętem, ale muszę przyznać, że to zrobiło na mnie potężne wrażenie. Myślę, że ta opcja znajdzie zastosowanie nie tylko w dynamicznych sesjach portretowych, ale w połączeniu ze stabilizacją i zaprawionym w boju fotografem, spokojnie podoła fotografii sportowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)