Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu

Standardy krajów Środkowego Wschodu zdecydowanie różnią się od zachodnich. Na okładkach płyt, czasopism ani w reklamach nie uświadczymy żadnej nagości, ani wyzywających strojów. Oto jak przerabia się materiały, by trafiły do krajów arabskich.

Bikini, spódniczki mini czy inne wyzywające stroje nie znajdą miejsca na wschodnim rynku. Kraje takie jak Arabia Saudyjska lub Iran przeforsowały prawa dotyczące okładek i reklam tak, by zasłonić ciała kobiet zgodnie z kulturą islamu.

W głównej mierze chodzi o zasłonięcie większości ciała – oprócz twarzy i dłoni. Tyczy się to nawet okładek płyt takich gwiazd, jak Madonna, Toni Braxton, Shakira czy Britney Spears.

W USA świetnym sposobem na sprzedanie jakiegoś produktu jest pokazanie na okładce seksownych strojów, wyzywających póz i granie erotyzmem. Obecnie nie robi to na nikim większego wrażenia, bo przyzwyczailiśmy się do jawnego sprzedawania seksapilu. W krajach islamskich to jednak nie przejdzie.

Zanim jakiś zachodni produkt trafi na rynek wschodni, musi przejść bardzo rygorystyczną kontrolę. Cenzura, nad którą pieczę sprawuje policja religijna znana jako ”mutaween”, jest niesamowicie dokładna. Retuszerzy są zobowiązani do zakrywania ciał gwiazd na okładkach w Photoshopie, by płyty mogły w ogóle pojawić się w sklepach.

Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia typu fashion

Prezentujemy wam zbiór dobrze i okropnie wykonanych cenzur. Jak widzicie – graficy nie zawsze przykładają się do swojej pracy, a szkoda. To, jak jest wykonana okładka ma ogromny wpływ na sprzedaż. Tak szczerze – kto z nas kupiłby płytę, na której ubrania są kwadratowe i wyglądają po prostu na wklejone?

Źródło: Bored Panda

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble Latające lampy błyskowe to genialny sposób wykorzystania dronów To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Nowy patent Microsoftu zadziwił rynek sposobem wyginania matryc W tej szwajcarskiej wiosce turyści nie mogą fotografować, ponieważ… inni mogliby być zazdrośni Po pierwsze - rzemiosło, czyli o pokorze w fotografowaniu Mimo tego, że dzielą ich tysiące kilometrów, udało im się zrobić wspólne zdjęcie Nowe zdjęcia Jowisza ujawniają, że na jego powierzchni występują burze Autofokus w Sony A9 jest naprawdę niesamowity! Oto przykładowy film

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie