Zobaczcie film oświetlony tylko... dronami

Zobaczcie film oświetlony tylko... dronami
Marcin Falana

22.09.2017 18:26, aktual.: 26.07.2022 18:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drony rewolucjonizują rynek filmowy i fotograficzny nie tylko dzięki ujęciom z dotąd niespotykanych kątów, ale także dzięki umieszczeniu na nich oświetlenia. Zaczęło się od fotografów, teraz pałeczkę przejęli filmowcy.

Dzięki miniaturyzacji oświetlenia i dronom możliwe było wykonanie krótkiego filmiku pt. “mémoires”, który został w całości oświetlony światłami umieszczonymi na dronach.

“Myślę, że jest to rewolucyjny sposób oświetlania filmów - zarówno pod względem kreatywnym jak i technicznym, który pozwala na tradycyjne ustawiania (dużej ekipy) jak i małej, jak również tworzenie surrealistycznych, niemal malarskich efektów świetlnych”

Żeby jednak stworzyć takie efekty ekipa BROOKLYN AERIALS musiała przezwyciężyć kilka trudności. Pierwszą z nich było sztywne zamocowanie świateł do dronów, przez co każdy nawet najmniejszy ich ruch na wietrze miał wpływ na oświetlenie. Żeby zredukować ruchy oświetlenia ekipa zamocowała 100 W lampy LED-owe do stabilizatora MoVI, dzięki czemu oświetlenie było stabilne mimo poruszania się po drona okolicy.

Obraz

Filmowcy starali się także, żeby oświetlenie wyglądało kreatywnie jednak nadal naturalnie, oraz żeby nie było oczywiste, że sceny zostały oświetlone dronami. Trzeba przyznać, że w 2,5 min. filmiku pokazali bogactwo efektów oświetleniowych, których wystarczyło by na znacznie dłuższą produkcję.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)