© Allure

Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure"

Halima Aden to modelka, która robi karierę w świecie mody w zawrotnym tempie. 19-latka niedawno otrzymała propozycję zapozowania do okładki magazynu "Allure" w... hidżabie! Jest to zdecydowany postęp kulturowy, o którym kiedyś nie było mowy.

Halima Aden miała okazję udzielić wywiadu dla magazynu "American Beauty". Mówi w nim na temat tego, jak wielkie znaczenie ma dla niej charakterystyczna chusta na głowie. Aden urodziła się w obozie dla uchodźców w Kenii, w wieku siedmiu lat przeprowadziła się z matką do Stanów Zjednoczonych.

Gdy dziewczyna miała 8 lat, zaczęła nosić na głowie hidżab, by upodobnić się do swojej bohaterki życia – do własnej matki. Kiedy trochę podrosła, strój stał się dla niej osobistym sposobem na okazywanie szacunku do islamu oraz pozytywnym symbolem życia.

Społeczeństwo wywiera ogromną presję, by dziewczęta wyglądały w określony sposób. Mam dużo więcej do zaoferowania niż mój fizyczny wygląd, a hidżab broni mnie przed szykanami typu: ”Jesteś za chuda”, ”Patrzcie na jej biodra”, ”Patrzcie na jej przerwę między udami”. Nie muszę się o to martwić.

Halima Aden

Aden tłumaczy również, że w ten sposób interpretuje swoją religię. Zwraca również uwagę na to, że w islamie pojawiają się kobiety, które nie noszą tradycyjnego stroju, a większość ludzi o tym zapomina. Interesujące jest, że w świecie zachodniej mody coraz częściej pojawiają się ubrania związane z religią muzułmańską. Dla przykładu: marki, takie jak Dolce & Gabbana, Nike czy H&M promują w swoich kolekcjach hidżaby.

Więcej informacji na temat modelki znajdziecie na jej Instagramie oraz Twitterze.Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble Latające lampy błyskowe to genialny sposób wykorzystania dronów To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Nowy patent Microsoftu zadziwił rynek sposobem wyginania matryc W tej szwajcarskiej wiosce turyści nie mogą fotografować, ponieważ… inni mogliby być zazdrośni Po pierwsze - rzemiosło, czyli o pokorze w fotografowaniu Mimo tego, że dzielą ich tysiące kilometrów, udało im się zrobić wspólne zdjęcie Nowe zdjęcia Jowisza ujawniają, że na jego powierzchni występują burze

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie