© Allure

Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure"

Halima Aden to modelka, która robi karierę w świecie mody w zawrotnym tempie. 19-latka niedawno otrzymała propozycję zapozowania do okładki magazynu "Allure" w... hidżabie! Jest to zdecydowany postęp kulturowy, o którym kiedyś nie było mowy.

Halima Aden miała okazję udzielić wywiadu dla magazynu "American Beauty". Mówi w nim na temat tego, jak wielkie znaczenie ma dla niej charakterystyczna chusta na głowie. Aden urodziła się w obozie dla uchodźców w Kenii, w wieku siedmiu lat przeprowadziła się z matką do Stanów Zjednoczonych.

Gdy dziewczyna miała 8 lat, zaczęła nosić na głowie hidżab, by upodobnić się do swojej bohaterki życia – do własnej matki. Kiedy trochę podrosła, strój stał się dla niej osobistym sposobem na okazywanie szacunku do islamu oraz pozytywnym symbolem życia.

Społeczeństwo wywiera ogromną presję, by dziewczęta wyglądały w określony sposób. Mam dużo więcej do zaoferowania niż mój fizyczny wygląd, a hidżab broni mnie przed szykanami typu: ”Jesteś za chuda”, ”Patrzcie na jej biodra”, ”Patrzcie na jej przerwę między udami”. Nie muszę się o to martwić.

Halima Aden

Aden tłumaczy również, że w ten sposób interpretuje swoją religię. Zwraca również uwagę na to, że w islamie pojawiają się kobiety, które nie noszą tradycyjnego stroju, a większość ludzi o tym zapomina. Interesujące jest, że w świecie zachodniej mody coraz częściej pojawiają się ubrania związane z religią muzułmańską. Dla przykładu: marki, takie jak Dolce & Gabbana, Nike czy H&M promują w swoich kolekcjach hidżaby.

Więcej informacji na temat modelki znajdziecie na jej Instagramie oraz Twitterze.Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Lagun istnieje? To stworzenie łudząco go przypomina CROZ to minimalistyczny aparat, który sam poskładasz Yashica EZ F521 w stylu retro i lomografii Rewolucja w świecie fotografii! Sony prezentuje nową matrycę bez efektu rolling shutter Smartfony z podwójnymi obiektywami standardem w 2017 roku? Flickr w stylu Big Picture Zdjęcie dnia. Zaskakujący "latający" okręt u wybrzeży Wielkiej Brytanii Pilot drona namierzył żarłacza białego tuż przy plaży. Uratował ludzi Unikatowe wojskowe zdjęcia medyczne na Flickerze Canon zamierza odpalić swojego satelitę. Ale właściwie po co…? Autofocus jak błyskawica już niedługo w kompaktach? Przeurocze małe zwierzaki, które poprawią ci humor

Popularne w tym tygodniu:

Awaryjne lądowanie samolotu i mężczyzna rzucony na ziemię. Wzięli aparat za bombę Pascal i Machiavelli w jednej osobie! Artysta wziął kasę z muzeum, uciekł i nazwał to sztuką Kochasz fotografię i kraftowe piwo? Te szklanki są dla ciebie Kamera monitorująca foki odnaleziona po 3,5 roku. Zawiera bardzo ważne nagrania Liczne zorze polarne po burzy słonecznej. Zdjęcia zapierają dech w piersi Te zdjęcia to koszmar. Retusz zdecydowanie nie jest ich mocną stroną Dym z wulkanu na La Palmie ma ponad 2400 metrów wysokości. Zdjęcie zapiera dech w piersi Pierwsze takie wideo w historii: kształtowanie się kryształów soli na poziomie molekularnym Zdjęcia uratowały mu życie. Poznajcie historię niewidomego psa o imieniu Tofu Niesamowite kształty na tafli wody. Wiemy, co i dlaczego je wytwarza Chińska misja Shenzhou-13 już trwa. Zdjęcia pokazują ogromne starania Państwa Środka Fotografie zwierząt, które utknęły w nietypowych miejscach. Patrząc na nie uśmiejesz się do łez