© Allure

Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure"

Halima Aden to modelka, która robi karierę w świecie mody w zawrotnym tempie. 19-latka niedawno otrzymała propozycję zapozowania do okładki magazynu "Allure" w... hidżabie! Jest to zdecydowany postęp kulturowy, o którym kiedyś nie było mowy.

Halima Aden miała okazję udzielić wywiadu dla magazynu "American Beauty". Mówi w nim na temat tego, jak wielkie znaczenie ma dla niej charakterystyczna chusta na głowie. Aden urodziła się w obozie dla uchodźców w Kenii, w wieku siedmiu lat przeprowadziła się z matką do Stanów Zjednoczonych.

Gdy dziewczyna miała 8 lat, zaczęła nosić na głowie hidżab, by upodobnić się do swojej bohaterki życia – do własnej matki. Kiedy trochę podrosła, strój stał się dla niej osobistym sposobem na okazywanie szacunku do islamu oraz pozytywnym symbolem życia.

Społeczeństwo wywiera ogromną presję, by dziewczęta wyglądały w określony sposób. Mam dużo więcej do zaoferowania niż mój fizyczny wygląd, a hidżab broni mnie przed szykanami typu: ”Jesteś za chuda”, ”Patrzcie na jej biodra”, ”Patrzcie na jej przerwę między udami”. Nie muszę się o to martwić.

Halima Aden

Aden tłumaczy również, że w ten sposób interpretuje swoją religię. Zwraca również uwagę na to, że w islamie pojawiają się kobiety, które nie noszą tradycyjnego stroju, a większość ludzi o tym zapomina. Interesujące jest, że w świecie zachodniej mody coraz częściej pojawiają się ubrania związane z religią muzułmańską. Dla przykładu: marki, takie jak Dolce & Gabbana, Nike czy H&M promują w swoich kolekcjach hidżaby.

Więcej informacji na temat modelki znajdziecie na jej Instagramie oraz Twitterze.Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wymienia się migawkę w Canonie EOS 6D Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K ExploreCams pokazuje, jakim sprzętem najczęściej fotografujemy Zrób sobie selfie w kosmosie. NASA świętuje 15 rocznicę Teleskopu Spitzera Przyjrzyjcie się dokładnie. Oto broń, która nikogo nie zrani. Powstała ze sprzętu fotograficznego Podpowiadamy jak poprawić wygląd twoich zdjęć kulinarnych Całkowite zaćmienie Słońca: Zdjęcia krok po kroku Kano Camera Kit - zbuduj i zaprogramuj własny aparat cyfrowy Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! iOS 10 pozwoli astrofotografom na korzystanie z telefonu w absolutnej ciemności To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Czy Photoshop przyszłości będzie w stanie automatycznie kolorować czarno-białe obrazy?

Popularne w tym tygodniu:

Wyścig jeleni z kolarzami. Fotograf uchwycił piękną chwilę Niezgodne z doktryną islamu. Zobacz, jak wyglądały Iranki przed rewolucją Widziałeś ”strażaka z protezą z Australii”? To wielkie oszustwo Kotka, która straciła oko, znalazła kochający dom Niesamowita śnieżyca w Nowym Jorku. Miasto wygląda jak po zagładzie Modelka zebrała ponad 1 mln dolarów dla Australii, wysyłając nagie zdjęcia Fotograf robił sobie 1 zdjęcie dziennie przez 20 lat. Wykazał się wytrwałością Włoski Vogue bez zdjęć: Sesje szkodzą środowisku Zamarznięte jezioro Michigan wygląda jak z filmu katastroficznego YouTube zablokował materiał o ”Napalm girl” - symbolu wojny w Wietnamie Ogniste tornada i burze nad Australią wyglądają jak armagedon Znany influencer wdrapał się na piramidy, by pomóc ludziom. Został aresztowany