Samochód za 2,5 mln dolarów i aparat za 50 tysięcy - co z tego wyszło?

Richard Thompson to fotograf, który miał ostatnio okazję fotografowania samochodu Pagani Huayra BC za bagatela 2,5 miliona dolarów 100-megapikselowym Phase One XF. Budżet był niezły - zobaczcie, jak rozwinęła się akcja.

Pagani Huayra BC to jeden z najdroższych samochodów na świecie. Powstało zaledwie 100 takich egzemplarzy, więc sesja zdjęciowa też wymagała czegoś wyjątkowego. Richard Thompson wykorzystał do niej jeden z droższych systemów średnioformatowych Phase One XF ze 100-megapikselową przystawką, który często jest wykorzystywany przy takich sesjach komercyjnych. Gwarantuje bezkompromisową szczegółowość obrazu.

Thompson spędził dwa miesiące, wizualizując, co chce osiągnąć na zdjęciach. W całym Nowym Jorku nie znalazł jednak żadnego miejsca, które spełniałoby jego oczekiwania, więc samochód był fotografowany w kilku lokalizacjach, a zdjęcie składane w post produkcji.

Sesja odbywała się pod torami na Long Island, które są znane z wielu fotograficznych i filmowych produkcji. Ponieważ lokalizacja nie jest najbezpieczniejszą w mieście, ekipa musiała pracować w asyście policji. Do zdjęcia z przodu Thompson wykorzystał obiektyw Schneider Kreuznach 240mm LS f/4.5 IF z konwerterem 2x, dzięki czemu uzyskał ogniskową 480 mm.

Naprawdę podoba mi się fotografowanie samochodu przez dłuższy obiektyw. Dzięki kompresji perspektywy samochód wygląda dużo poważniej, wydaje się nawet większy niż jest.

Richard Thompson

Sesja została w większości wykonana w świetle zastanym, chociaż fotograf w kilku ujęciach doświetlał samochód lampami Profoto B1, imitując naturalne oświetlenie.

Żeby nie poruszać się samochodem zbyt często, Thompson od razu wykonywał zdjęcia pod różnymi kątami, używając różnych obiektywów. W końcu okazja do fotografowania samochodu za 2,5 miliona dolarów może szybko się nie powtórzyć.

Źródło: www.phaseone.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

101 naturalnych portretów kobiet w 1 minutę - od noworodka do późnej starości Miałeś gorszy tydzień? Zobacz zdjęcia kotów, na których możesz położyć dosłownie wszystko Podstawy fotografii według marynarki wojennej USA z 1948 roku Rodzina szuka fotografa, który oprócz obsługi Photoshopa wie, jak zmienić pieluchę ”Kodachrome” zapowiada się jako piękna historia dla fotografów. Obejrzysz? Zdjęcia największych zbrodniarzy III Rzeszy w kolorze Sony IMX382 to malutka matryca, która może nagrywać i śledzić z prędkością 1000 kl./s Niezwykle estetyczne zdjęcia przepisów IKEI według Carla Kleinera Sekretne życie zapałek: w miniaturowych scenkach fotograf porusza ważne tematy DJI daje nawet 30 tys. dolarów za wskazanie błędów w oprogramowaniu Jak działa tryb studyjnego oświetlania portretowego w iPhonie X i 8 Plus Kazał im jeździć na deskorolkach po twarzach kobiet. Teraz przeprasza

Popularne w tym tygodniu:

Skandaliczna naga sesja w Dubaju: 40 modelek i 1 fotograf. Co najmniej 12 osób zatrzymano Trytytki rozwiążą każdy problem, nawet na Marsie. Zdjęcie NASA to nie fotomontaż Zdjęcie dnia. Droga Mleczna widziana z kosmosu Zdjęcie dnia. Rolnik przypadkiem natrafił na groby sprzed 4000 lat Mars na niezwykłym zbliżeniu. NASA udostępnia nowe zdjęcie Strażak celował do czarnoskórego fotografa z broni. Teraz stanie przed sądem Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Wrocławskie Muzeum Architektury szuka kobiety ze zdjęcia