Macron pozywa fotografa. Nie chce, by ktoś robił mu zdjęcia z ukrycia.

Prezydent Francji Emmanuel Macron, mimo pełnienia funkcji publicznej, ceni sobie swoją prywatność. Ostatnio był na urlopie w Marsylii. Podążał za nim pewien paparazzo. Polityk poirytowany sytuacją złożył pozew sądowy.

Prezydent Francji Emmanuel Macron ma dosyć znoszenia parazazzo w czasie swojego prywatnego czasu.

Prezydent Francji Emmanuel Macron ma dosyć znoszenia parazazzo w czasie swojego prywatnego czasu. (© News Pictures)

W minionym tygodniu prezydent Francji Emmanuel Macron wybrał się na krótkie wakacje ze swoją żoną. Spędzał je w Marsylii. Krok w krok podążał za nim paparazzo, który z ukrycia fotografował to, co robi głowa państwa. Macron bardzo ceni sobie prywatność, mimo tego że pełni rolę publiczną. Cóż – każdy ma prawo do odpoczynku.

Chęć zachowania prywatności przez Macrona jest pewnego rodzaju sprzeciwem względem tego, co robili jego poprzednicy – Francois Hollande oraz Nicola Sarkozy. Pierwszy z nich zaprosił prasę, by towarzyszyła mu podczas przechadzki po Lazurowym Wybrzeżu, drugi natomiast nie ukrywał swojego pobytu w luksusowej posiadłości w New Hampshire w Stanach Zjednoczonych.

Macron wraz z żoną przebywali w prywatnej posiadłości, która znajdowała się za ogrodzeniem. Poza joggingiem na plaży, prezydent Francji starał się zachować jak największą prywatność. Francuskie i brytyjskie media informowały, że polityk odbywał prywatne wycieczki po okolicy i zadbał o to, by ochrona odizolowała głodnych zdjęć paparazzi od jego osoby.

Jeden z fotografów zignorował ostrzeżenia i zaczął śledzić prezydenta Macrona i jego małżonkę. Chodził i jeździł za nimi krok w krok. Francuski rząd pisze w pozwie, że mimo wielokrotnych próśb i ostrzeżeń, paparazzo kontynuował swoje działania w ryzykowny i niebezpieczny sposób. Jednak w weekend przekroczył on zdecydowanie granice dobrego smaku i wkroczył na teren prywatnej posiadłości pary prezydenckiej. Nie wiadomo, jak to zrobił, gdyż tylko społeczność osiedla może tam wejść, a wszyscy goście potrzebują specjalnych zezwoleń.

Tożsamość fotografa pozostaje utajona. Twórca udzielił wypowiedzi dla gazety VSD, w której informuje, że policja przeszukała jego sprzęt, torby i musiał ściągnąć zegarek i sznurówki, co wydaje się być standardową procedurą. Oprócz tego policja podobno przejrzała jego karty pamięci oraz pamięć komputera, co według oskarżonego było nielegalne.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Źródło: Telegraph

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Google opracowało algorytm, który bez problemu usunie znak wodny ze zdjęcia Kochasz piłkę i koty? Na pewno spodoba ci się ten projekt Szkło Leiki za 46 tysięcy roztrzaskane w pył. To boli! Zdjęcie autorstwa Pete'a Souzy z Barackiem Obamą stało się najpopularniejszym tweetem na świecie Nikon KeyMission 360 – kamerka, która przetrwa nawet atak tygrysa Zobacz, co się dzieje, gdy poprosisz kumpla o edytowanie waszych zdjęć z wakacji Łazik Curiosity wykonał interesujące zdjęcia chmur na Marsie Niewidomy fotograf i sesja zdjęciowa najnowszej limuzyny Volkswagena Twoje zdjęcia mogą trafić na oficjalnego Instagrama Apple. Sposób jest banalny Kolekcja sprzętu Johna S. Payne’a jest warta około 150 tysięcy dolarów "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla istniała naprawdę! Ta aplikacja wyretuszuje zdjęcia, zanim jeszcze je zrobisz Obliczeniowy zoom NVIDIA pozwoli na zmianę ogniskowej oraz perspektywy już po zrobieniu zdjęcia Samochód za 2,5 mln dolarów i aparat za 50 tysięcy - co z tego wyszło? "Jeżeli zależy ci na wspaniałych zdjęciach, to masz iPhona” - powiedział były wiceprezes Google Pierwszy film 4K z orbity Ziemi został nakręcony aparatem Sony A7S II Niesamowite zdjęcie burzy, o rozdzielczości 5,45 gigapiksela. Bez problemu dojrzysz tu szczegóły domów Artysta drukował zrzuty ekranu z Instagrama i je sprzedawał. Teraz ma problemy w sądzie 20 000 dolarów nagrody za pokazanie zadrapań od długopisu i śliny. Czy to w ogóle można nazwać portretem? Ustawiane zdjęcie w programie "Master of Photography". Co na to sędziowie? Nikon właśnie skończył 100 lat! Firma wydała przezabawny filmik z tej okazji Modelki w Chinach wiedzą, co to profesjonalizm. Tak szybkiego pozowania jeszcze nie widzieliśmy

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie