Pokaż swoje zdjęcia w ramach 14 Miesiąca Fotografii w Krakowie

Pokaż swoje zdjęcia w ramach 14 Miesiąca Fotografii w Krakowie

Pokaż swoje zdjęcia  w ramach 14 Miesiąca Fotografii w Krakowie
Źródło zdjęć: © © Miesiąc Fotografii w Krakowie / [Facebook](https://www.facebook.com/photomonth/photos/a.2299314110132412/2299314353465721/?type=3&theater)
Sara Weber
30.04.2019 07:39, aktualizacja: 26.07.2022 15:50

Fotografia to twoja pasja, a może dopiero planujesz zostać artystą? Chcesz poznać Sarę Marie Allen z Tate Modern? Wielkimi krokami zbliża się duża szansa na pokazanie światowej publiczności swoich zdjęć. W tym roku z okazji 14 Miesiąca Fotografii w Krakowie na uczestników przeglądu portfolio czeka aż 15 recenzentów. Wśród nich światowej sławy fotograficy, wydawcy, projektanci i kuratorzy wystawy. Przeczytaj, ile masz czasu na zgłoszenie swoich zdjęć!

Na czym polega przegląd portfolio?

Przegląd portfolio podczas 14 Miesiąca Fotografii w Krakowie to spotkanie o charakterze otwartym. Oznacza to, że organizatorzy wydarzenia zapraszają na nie wszystkich zainteresowanych światem sztuki. Przede wszystkim czekają na osoby związane naukowo ze sztuką, początkujących i doświadczonych artystów, studentów kierunków artystycznych. Jeśli więc jesteście fotografami lub uprawiacie inną dziedzinę sztuki, to ta impreza jest właśnie dla was.

Żeby wziąć udział w tym wydarzeniu, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym należy wskazać pięciu recenzentów - wybiera się ich spośród aż 15 sław wymienionych na liście. Wypełniony dokument trzeba wysłać na adres portfolio@photomonth.com. Wraz z formularzem trzeba wysłać autorskie zdjęcia w formacie JPG (1920 px dłuższy bok). Tak przygotowane zgłoszenie zostanie zweryfikowane przez członków komisji. Osoby, których kandydatura zostanie pozytywnie rozpatrzona, będą miały 20 minut na rozmowę z każdym z recenzentów wymienionych w formularzu.

Uwaga! Zostało mało czasu, ponieważ zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja 2019. Odpowiedź potwierdzającą pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia, zostanie wysłana do 10 maja 2019. Wiadomość ta to zaproszenie do udziału w przeglądzie portfolio. W tym roku koszt udziału to 250 złotych za 5 spotkań.

Co daje udział w tej imprezie?

W takcie spotkania z takimi recenzentami, jak Sophie Haslinger (Kunst Haus Wien), Marina Paulenko (Organ Vida Festival), Piotr Małecki (polski reportażysta), czy Sara Marie `Allen (Tate Modern), będzie można porozmawiać o swoich pracach, pomysłach, sposobach ich realizacji. To okazja do usłyszenia ciekawych uwag oraz poznania opinii na temat swojej twórczości widzianej oczami specjalistów z branży sztuki - jej promowania, tworzenia i odbioru. To także możliwość pokazania swoich prac publiczności z różnych zakątków świata podczas Portfolio Evening. Wydarzenie to odbędzie się po części zamkniętej przeglądu prac podczas 14 Miesiąca Fotografii w Krakowie. Na to spotkanie organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poznać zarówno uczestników przeglądu, jak i recenzentów.

W sobotę 1 czerwca 2019 odbędzie się przegląd portfolio. Potrwa od godz. 11:00 do 18:00 w hotelu PURO Kraków Kazimierz (ul.Halicka 14a).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)